Customer Support (part time/ full time)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile HRS Romania active.

Vezi toate job-urile Customer Support (part time/ full time) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Angajator: HRS Romania
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 04.11.2022

    Moving forward is impossible without the initial drive to do things differently. Our business is all about the people we come across, whether it's in our everyday interactions or in our vision for the brand.

    Cerinte

    - Studii medii (studiile superioare constituie avantaj);
    - Cunostinte Microsoft Excel;
    - Experienta pe un post similar in relatii clienti;
    - Excelente abilitati de comunicare si inter-relationare, politete, atitudine prietenoasa;
    - Orientare catre client;
    - Foarte bune abilitati de gestiune a conflictelor si de control al emotiilor;
    - Disponibilitate crescuta la invatare;
    - Dexteritate în utilizarea calculatorului si a diverse aplicatii informatice specifice;
    - Limba engleza nivel mediu.

    Responsabilitati

    Pentru unul din clientii nostri, o platforma de E-commerce Home&Deco si Smart-Home, suntem in cautare de colegi care sa lucreze full-remote si part-time.

    - Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
    - Preluarea solicitarilor clientilor pe telefon, email si / sau chat-ul site-ului;
    - Consilierea clientilor pentru finalizarea comenzilor;
    - Transmiterea informatiilor relevante si corecte despre produsele comercializate;
    - Procesarea rapida si corecta a comenzilor online;
    - Suport oferit clientilor cu privre la comanda, la eventuale sesizari, modalitate de plata sau livrare;
    - Mentinerea in permanenta a legaturii cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora;
    - Verificarea încasarilor din comenzi si pregatirea propunerilor pentru acordarea de eventuale discounturi;
    - Urmareste derularea si finalizarea comenzilor;
    - Pregatirea raportului zilnic pentru cererile primite.

    Alte informatii

    - Mod de lucru: full-remote;
    - Program de lucru: 08:00-13:00; 13:00-17:00; 17:00-22:00, de luni pana duminica;
    - Bonuri de masa in valoare de 30 lei;

    Doar candidatii eligibili vor fi contactati in interval de 3 saptamani.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Job national

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (266)