Agent Depozit Bucuresti-Otopeni

Angajator: DHL Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Productie
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Otopeni
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 28.09.2022

    DHL, parte a grupului Deutsche Post World Net, este liderul mondial al pietei de curierat expres international, terestru si aerian. De asemenea, este numarul 1 mondial in transport cargo naval si logistica contractuala. DHL ofera o gama completa de solutii personalizate - de la expedieri expres de documente pana la managementul lanturilor de distributie.

    Cerinte

    Ai ce trebuie?

    -Disponibilitate pentru munca fizica;
    -Foarte buna atentie la detalii;
    -Eficienta in munca de echipa;
    -Adaptabilitate;
    -Cunostinte calculator - Word, Excel (nivel mediu);

    Suntem un angajator care ofera sanse egale si credem ca vom castiga prin recrutarea si dezvoltarea unui personal care reprezinta diversitatea larga a fortei de munca din Romania.

    Responsabilitati

    Cum vei contribui la succesul DHL?

    -Organizarea manipularii si depozitarea marfurilor in depozit;
    -Recantarirea si scanarea corespunzatoare a expedierilor;
    -Asigurarea securitatii marfurilor din depozit conform procedurilor interne;
    -Receptia expedierilor preluate de curieri si gestionarea corespunzatoare a acestora;
    -Inregistrarea in evidente specifice a detaliilor legate de partidele de marfuri expediate.

    Alte informatii

    Beneficii:

    -Posibilitatea dezvoltarii carierei intr-o companie multinational;
    -Pachet salarial atractiv (bonuri de masa, servicii medicale).