EDUCATOR MONTESSORI - Tartasesti /Dambovita

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Personnel Outsourcing active.

Vezi toate job-urile EDUCATOR MONTESSORI - Tartasesti /Dambovita active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Educatie - Training active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Chitila
  • Targoviste
  • Actualizat la: 25.11.2022

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal, de 10 ani pe piata din Romania cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), suntem o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    - Absolvent de Psihologie, Sociologie sau Stiinte Cognitive reprezinta un avantaj, insa talentul nativ pentru pedagogie este prioritatea principala!
    - Certificare Montessori pentru grupa 3-6 ani
    - Experienta de minimum un an ca Educator Montessori pentru grupa 3-6 ani
    - Limba engleza nivel fluent ( sustinerea unui mediu bilingv , trei zile saptamanal)

    Responsabilitati

    - Evaluarea nivelului de dezvoltare si a ritmului de lucru al fiecarui copil
    - Pregatirea unui plan de abordare al copiilor
    - Abilitatea de a interactiona si de a lucra cu copii cu deficiente de dezvoltare cognitive, de a-i integra in restul grupei, considerand ca vor fi introdusi in grupa doar dupa ce au primit pregatirea necesara din partea unui alt educator al centrului, care a lucrat si lucreaza in continuare (1 la 1) cu respectivii copii.
    - Realizarea de informari saptmanale succinte cu privire la evolutia fiecarui copil, in functie de observatiile relevante facute saptamanal, prin intermediul unei platforme implementata in organizatie
    - Mentinerea unor observatii zilnice despre fiecare copil, in cadrul aceleasi platforme
    - Participare in evaluarea celorlalti colegi asistenti si asumarea unui rol de lider
    - Coordonarea intregii echipe de asistenti educatori, astfel incat fiecare asistent sa fie ajutat, ghidat, corectat in indeplinirea responsabilitatilor
    - Observarea intregii clase si a mediului exterior pentru conformitate de siguranta, integritate si raportarea catre managerul Montessori a oricaror non-conformitati sau lipsuri observate
    - Asigurarea grijii pentru plantele si animalele care apartin grupei si centrului, direct sau indirect, trasand responsabilitati de ingrijire catre asistenti
    - Planificarea a doua intalniri anuale, fata in fata, cu parintii, ulterior comunicarii rapoartelor de evaluare semestriala
    - Efectuarea rapoartelor semestriale individuale ale copiiilor din grupa, cu ajutorul platformei care detine un modul dedicat fiselor de evaluare in pedagogia Montessori

    - Salariu motivant in functie de experienta si dorinta de dezvoltare personala
    - Transportul/Combustibilul – decontat
    - Concediu de odihna – 24 zile anual

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,