DPO Assistant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile eMAG active.

Vezi toate job-urile DPO Assistant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: eMAG
Domeniu:
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 11.09.2022

    Grow Faster. Suntem mereu în căutarea celor cu adevărat pasionați de ceea ce fac. Dacă ești printre ei, sigur există un loc pentru tine în eMAG. Am crescut foarte rapid și suntem hotărâți să o facem în continuare. Ce ne-a adus aici a fost dorința de evoluție continuă și rezultate concrete. La eMAG, o serie de principii puternice ne ghidează zi de zi: înțelegem clientul, gândim ca un antreprenor de succes, luăm decizii bazate pe date, analizăm impactul lor, acționăm responsabil, ne susținem reciproc și creștem împreună cu business-ul. Ele ne definesc și ne ajută să devenim destinația preferată de shopping pentru clienții noștri.
    Aproape 6000 de colegi lucrează acum în eMAG. Credem foarte mult în dezvoltarea oamenilor și din acest motiv investim în fiecare an mai multă energie și resurse pentru a rămâne o organizație care învață în permanență. Vrem să ne asigurăm că tu vei avea cei mai talentați colegi și mediul în care să crești și să obții performanțe, să devii ce îți dorești la nivel uman și profesional.

    Departamentul de Legal din eMAG se ocupă de proiecte juridice diverse, de la contracte comerciale, la suport pentru toate departamentele din organizație. În paralel, echipa de Public Policy este într-o interacțiune constantă cu instituțiile publice și guvernamentale din țară și din afara ei, iar colegii din echipa de Sustainability ne ajută să înțelegem cum putem să ne dezvoltăm fără a epuiza resursele naturale pentru viitor.

    Ce rol te așteaptă în echipa eMAG?

    • Informarea organizației și persoanelor vizate cu privire la drepturile și obligațiile lor în baza legislației privind protecția datelor cu caracter personal;
    • Dezvoltarea profesională continuă în domeniul protecției datelor cu caracter personal;
    • Analiza și evaluarea riscurilor de prelucrare a datelor cu caracter personal;
    • Informarea, consilierea şi emiterea recomandarilor privind conformitatea cu legile și reglementările aplicabile privind confidențialitatea datelor cu caracter personal, inclusiv asigurarea respectarii corespunzătoare a procedurilor cu privire la toate aspectele legate de respectarea protecției datelor cu caracter personal în societățile din grupul eMAG;
    • Consultarea cu privire la incidentele și/sau breșele de securitate cu privire la datele cu caracter personal, inclusiv consilierea privind notificările de încalcare a regulilor de protecție a datelor cu caracter personal, rezoluţiile şi acţiunile de remediere, după caz;
    • Monitorizarea operațională a solicitărilor venite de la persoanele vizate cu privire la aspectele legate de datele cu caracter personal, în special cu privire la exercitarea drepturilor persoanelor vizate;
    • Asigurarea identificării de măsuri sau garanţii (inclusiv măsuri tehnice şi organizatorice) aplicabile pentru a înlătura orice riscuri de încălcare sau restricționare a drepturilor și intereselor persoanelor vizate;
    • Executarea de alte activități în legătură cu îndeplinirea sarcinilor de serviciu precizate de persoanele care au acest drept;
    • Păstrarea strictă a confidențialității tuturor informațiilor la care are acces.
    Știi că te potrivești dacă bifezi:
    • Eperiență anterioară pe un rol similar - 2 ani;
    • Capacitate de inițializare rapidă a proiectelor pentru a obţine cunoştinţele necesare într-un mediu dinamic;
    • Limba engleză nivel avansat;
    • Excelente deprinderi de comunicare;
    • Orientare spre rezultate și atenție la detalii;
    • Capacitatea de a gestiona mai multe proiecte concomitent;
    • Bun organizator și planificator;
    • Atitudine pozitivă și proactivă;
    • Capacitate de sinteză și analiză;
    • Asumarea responsabilității.
    Educație și calificări cerute pentru DPO Assistant:
    • Se consideră un avantaj înțelegerea zonei de infrastructură și aplicații IT din perspectiva protecției datelor cu caracter personal;
    • Cunoasterea dispozitiilor Regulamentului general nr. 2016/679 al UE privind protecția datelor (GDPR) precum si a tuturor actelor si dispozitiilor incidente;
    • Integritate și etică profesională ridicată și capacitatea de a gestiona confidențial informațiile;
    • Capacitatea de a comunica eficient, inclusiv capacităţile scrise şi orale de prezentare, cu toate nivelurile organizatorice, inclusiv în limba engleză;
    • Cunoaşterea sectorului de activitate a companiei, bună înţelegere a operaţiunilor de prelucrare a datelor cu caracter personal, precum şi a sistemelor informaţionale ale companiei precum și a detaliilor dar şi legat de confidenţialitatea datelor şi necesităţile de securitate;
    De ce beneficii te bucuri la eMAG?

    Știm că beneficiile sunt importante și, de aceea, la eMAG, îți oferim câteva opțiuni din care să alegi:
    • Abonament medical inclus la Medicover, Medlife sau Regina Maria;
    • Un buget flexibil pe care îl poți investi în tine cum îți dorești: tichete de masă, tichete de vacanță, vouchere culturale, pensii private, cursuri de limbi străine, carduri-cadou eMAG și Fashion Days;
    • Acces la World Class sau chiar cursuri pentru dezvoltarea ta profesională;
    • Vei primi diverse discount-uri și la serviciile oferite de partenerii noștri – banking, telefonie, medicină dentară, wellness sau cafenele;
    • Ai acces la biblioteca Bookster;
    • Ai parte de un birou prietenos. Am reamenajat sediul nostru central ca să se potrivească noului nostru mod de lucru hibrid: am dublat numărul sălilor destinate întâlnirilor și le dotăm cu tehnologie de ultimă generație pentru a facilita întâlnirile mixte – online & offline.
    Aplică, iar dacă experiența ta va fi considerată potrivită pentru rolul pe care ți-l dorești, te vom contacta telefonic pentru mai multe detalii.

    Echipa de recrutare eMAG

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,