Dispecer retea de distributie MT

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PPC Energy Services active.

Vezi toate job-urile Dispecer retea de distributie MT active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: PPC Energy Services
Domeniu:
  • Altele
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 21.06.2023

    PPC este liderul pieței de energie în Europa de Sud-Est. Produce, distribuie și furnizează energie electrică, precum și produse și servicii energetice avansate în Grecia, România și Macedonia de Nord.

    Cerinte

    Companie: E-Distributie Banat

    Departament: ServiciulConducere Operativa Banat

    Locatie:Timisoara

    Contract: pe o perioada de 12 luni prin intermediul agentiei de leasing de personal

    Competente profesionale si tehnice necesare:
    Cunoasterea Microsoft Office Word, Excel, Outlook,Teams;
    Studii superioare: energetica/ electrotehnica;
    Minim 2 ani in domeniul distributiei/ transportului energiei electrice constituie un avantaj;
    Atentie distributiva, capacitate de analiza si sinteza, responsabilitate decizionala, capacitate de comunicare, spirit de discernamant in situatii critice,adaptare rapida la situatii noi, stabilitate emotionala;
    Comunicare;
    Utilizarea metodologiei Agile pentru a solutiona posibile blocaje.

    Responsabilitati

    Asigura conducerea operativa a instalatiilor de MT pentru care este autorizat, fiind investit cu autoritate de decizie, coordonare,competenta, comanda nemijlocita si executie de manevre in reteaua MT, cu scopul asigurarii continuitatii si calitatii serviciului de distributie la parametrii reglementati;
    Dispune deplasarea de echipe operative in teren pentru control si manevre in retea.
    Efectueaza activitati legate de monitorizarea retelei asupra careia are autoritate de conducere operativa, executarea si inregistrarea lucrarilor care se executa in retea, remedierea avariilor, inregistrarea si gestiunea intreruperilor in alimentare a consumatorilor.

    Alte informatii

    Ce avem de oferit:
    Reduceri pentru servicii medicale;
    Programul de integrare într-o echipă profesională, tanară și dinamică;
    Oportunități de dezvoltare profesională reală;
    Mediu de lucru internațional și oportunități de călătorie;
    Zile libere (Crăciun, Paște, Zi de naștere, Ziua energetică);
    Oferte speciale pentru angajații noștri din partea colaboratorilor noștri;
    Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;
    O structură multinațională în care poți construi o carieră;
    Abonament Bookster.

    Ce altceva trebuie sa stii?
    Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

    Grupul ENEL e o companie multigenerationala, caracterizata de valorile diversitatii si incluziunii. Indiferent de varsta, etnie, gen sau dizabilitate, aici vei gasi tot sprijinul de care ai nevoie pentru a te adapta si a obtine performanta. Pentru ca in ENEL, diferentele devin oportunitati!

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre PPC Energy Services. Consultati Politica de procesare a datelor personale a PPC Energy Services >>

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Cluj Napoca, Timisoara,