Fleet Controller - Otopeni

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Klass Wagen active.

Vezi toate job-urile Fleet Controller - Otopeni active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: Klass Wagen
Domeniu:
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Otopeni
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 11.01.2023

    Klass Wagen Group este activ de mai bine de un deceniu în domeniul închirierilor de autoturisme, devenind lider național de piață pe segmentul călătoriilor de tip concediu. Flota noastră de 4000 de autoturisme este prezentă în 11 locații din Europa: 7 locații în  Romania, o locație în Ungaria și 3 locații în Portugalia, venind în întâmpinarea clienților noștri prin agenții proprii.

    Echipa Klass Wagen Group este formată din 250 de colegi focusați să ofere o experiență de neuitat clienților, iar mărturie stau review-urile pozitive oferite de către aceștia.

    Activitatea companiei este într-o creștere constantă și suntem în căutare de noi colegi. Daca iți dorești să faci parte dintr-un colectiv multicultural, prietenos, unde performanța este încurajată și susținută, atunci te invităm cu mare drag să ne cunoaștem.

    Cerinte

    Candidatul Ideal

    Te așteptăm cu drag în echipa Klass Wagen și iti putem oferi din toata inima:
    - Aprecierea și remunerația corespunzătoare a muncii bine făcute;
    - Colectiv de muncă tânăr și prietenos;
    - Condiții avantajoase de relocare (te ajutăm cu cazarea)

    Ce ne dorim de la tine?
    - Ai cunoștințe de LIMBA ENGLEZĂ (cel puțin la nivel conversațional);
    - Ai permis de conducere cat. B;
    - Ești un om pasionat de mașini dar nu doar să le privești sau să le conduci, ci să înțelegi și mecanismul lor de funcționare;
    - Ești organizat (genul de persoană căreia îi place să își noteze și să folosească agenda);
    - Ai cunoșținte minime de Excel (pentru actualizarea în sistem a servisărilor și a reparațiilor efectuate);
    - Știi să verifici din două surse o informație;
    - Ești un om integru si asumat;
    - Ești proactiv și nu te ferești de muncă;
    - Iti place munca de teren.

    Responsabilitati

    Descrierea jobului

    Ce vei face?
    - Vei asigura verificarea și întreținerea autoturismelor;
    - Vei menține relația cu service-urile colaboratoare, cu furnizorii, cu asiguratorii, ITP, RAR;
    - Vei verifica informațiile din partea service-ului, astfel încât să te asiguri de corectitudinea cu care s-a rezolvat solicitarea;
    - Vei răspunde solicitărilor clienților cu privire la eventualele probleme tehnice/daune apărute pe parcursul închirierii;
    - Vei asigura transferul autoturismelor în altă localitate (conduce autoturismul până la destinație), în caz de necesitate și pe timpul nopții;
    - Vei actualiza în Excel task-urile efectuate.

    Acest post este disponibil doar in Otopeni doar ca noi ne promovam si pe alte orase.

    La cerințele de mai sus, putem oferi:
    - Telefon de serviciu
    - Laptop
    - Salariu fix + bonusuri, in functie de atingerea KPI-urilor (tichetele de masa sunt incluse);

    Mașină de serviciu în săptămâna în care se asigură serviciul de permanentă;

    Program:
    Luni - Vineri: 8:30 - 17:30;

    Odata la doua saptamani se asigura serviciul de permanenta, atunci cand trebuie sa fii disponibil telefonic si pentru eventuale deplasari 24/24.

    Klass Wagen este activa de mai bine de un deceniu in domeniul inchirierilor de autoturisme, devenind lider national de piata pe segmentul calatoriilor de tip concediu. Flota noastra de peste 4000 de autoturisme este prezenta in 7 locatii din Romania, Budapesta / Ungaria si 3 locatii din Portugalia si venim in intampinarea clientilor nostri prin agentii proprii.

    Echipa Klass Wagen este formata din peste 160 de colegi focusati sa ofere o experienta de neuitat clientilor, iar marturie stau review-urile pozitive oferite de catre clientii nostri.

    Aplica fara CV
    Hybrid