FUNCTIONAR INFORMATII CLIENTI

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DPD Romania active.

Vezi toate job-urile FUNCTIONAR INFORMATII CLIENTI active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Angajator: DPD Romania
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.01.2023

    Dynamic Parcel Distribution, parte a Grupului La Poste, este lider european in curieratul international rutier, avand o experienta de peste 40 de ani in acest domeniu.

    In Romania, compania reprezinta unul dintre principalii furnizori de servicii de coletarie si prima companie care a oferit serviciul de livrare “same day” in Bucuresti.

    Cerinte

    Candidatul Ideal
    - Deprinderi de lucru în programele Microsoft Office (cunostinte Excel)
    - Atitudine proactivă și deschidere față de client;
    - Atenție la detalii, spirit analitic, autoorganizare;
    - Viteză de reacție, responsabilitate;
    - Engleza mediu-avansat

    Responsabilitati

    Descrierea jobului- Oferă informații privind serviciile companiei;
    - Preia apelurile telefonice ale clienților;
    - Asigură înregistrarea comenzilor în sistemul informatic specific companiei;
    - Acordă asistență clienților privind statusul expedițiilor și oferă răspunsuri via e-mail

    Beneficii:
    - Salariu avantajos
    - Bonuri de masa de 20 lei/zi lucrata
    - Transport asigurat pentru sediul din Mogosoaia (atat din Bucuresti cat si din Buftea-zonele invecinate)
    - Pentru sediul din Bacau decontam tranportul

    La DPD suntem oameni livratori pentru oameni, suntem o singura comunitate si impartasim cu totii #SameAddress. Dynamic Parcel Distribution, parte a Grupului La Poste, este lider european in curieratul international rutier, avand o experienta de peste 40 de ani in acest domeniu. Suntem unul din cei mai importanti furnizori de servicii de coletarie, al doilea cel mai mare operator pe piata CEP din Europa.

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (53)