Key Account Executive - Modern Trade - Sibiu

Angajator: INTERBRANDS ORBICO
Domeniu:
  • Marketing
  • Relatii Publice
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Sibiu
  • Actualizat la: 09.08.2022

    Interbrands Orbico este unul dintre jucătorii importanți pe piața de distribuție FMCG din România, parte din Grupul Orbico, cel mai mare distribuitor FMCG din Europa prezent în 20 de țări.

    Oferim soluții integrate de servicii pentru clienții noștri: managementul brandurilor, vânzări sau servicii de mercantizare.

    Ne mândrim cu o echipă de peste 2000 de oameni experimentați și dinamici ce pun pasiune în ceea ce fac și demonstrează constant dorința de a progresa.

    Dacă vrei și tu să faci parte din povestea noastră, aplică la unul dintre joburile deschise!

    Enjoy the ride!

    Cerinte

    Candidatul ideal:
    - Excelente abilitati de comunicare si putere de convingere;
    - Experienta in vanzari (avantaj experienta in relatiile comerciale cu lanturi de magazine);
    - Initiativa, capacitate de rezolvare a problemelor;
    - Permis conducere categoria B;
    - Studii medii/superioare;
    - Disponibilitate pentru activitate de teren/deplasari.

    Responsabilitati

    Descrierea jobului:
    - Stabileste/mentine relatia cu personalul magazinelor din acoperire/ruta;
    - Viziteaza magazinele, conform ruta stabilita;
    - Verifica si asigura implementarea conditiilor contractuale specifice pentru fiecare magazin din acoperire;
    - Verifica stoc produse in magazin, modifica/asigura capacitatile la raft si negociaza plasare comenzi pentru evitare oos la raft;
    - Asigura implementarea plasarilor, campaniilor, evenimentelor agreate central;
    - Negociaza local plasari, extra vizibilitate si evenimente pentru produsele distribuite;
    - Se asigură că obiectivele de calitate stabilite lunar sunt realizate;
    - Recruteaza si instruieste MCH din subordine;
    - Verifica activitatea si ofera feedback permanent MCH.

    Alte informatii

    Oferta (bonusuri, beneficii):
    - Pachet salarial competitiv ( salariu fix+bonusuri in functie de performanta+tichete de masa);
    - Abonament servicii medicale;
    - Instrumente de lucru performante;
    - Sustinere in construirea unei cariere de succes.

    Postul este disponibil pentru o perioada nedeterminata.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre INTERBRANDS ORBICO. Consultati Politica de procesare a datelor personale a INTERBRANDS ORBICO >>