Economist - perioada determinata

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Professional active.

Vezi toate job-urile Economist - perioada determinata active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.08.2022

    Professional represents for over 25 years, the most performing Romanian approach of complete human resources services on the market.

    We define our approach and evolution through key-words like professionalism, dedication, promptitude, flexibility and ethics. We take pride of a reputation that obliges and challenges us to discover and develop new methods, designed to respond to our clients need.

    Cerinte

    - Studii superioare cu profil economic;
    - 1-3 ani experiență într-un rol similar;
    - Cunoașterea modulul SAP (FI-AP, FI-AR) reprezinta un avantaj;
    - Foarte bune abilități de organizare și planificare;
    - Inițiativă și orientare către rezultat;
    - Excelente abilități de comunicare și relaționare;
    - Cunoștințe limba engleza nivel intermediar.

    Responsabilitati

    - Vei gestiona relatia intre GHBS (Global Shared services center) si companie privind activitatea de avansuri spre decontare si justificarea acestora conform procedurilor de lucru si legislatiei in vigoare;
    - Vei verifica acuratetea inregistrarile privind CAPEX-ul (ex. inregistrare avans, decontare avans etc), Verifica contul 408 privind CAPEX-ul si inchide pozitiile deschise conform procedurilor de lucru;
    - Vei intocmi raportul de plati privind CAPEX-ul;
    - Vei participa la actualizarea procedurii de lucru cu GHBS si a celor operationale pentru aria definita;
    - Vei fi suport in gestionarea relatiei intre GHBS si companie privind activitatea de furnizori;
    - Vei analiza facturile furnizori existente pe fluxuri, vei stabili cauzele neinregistrari si ia masuri in vederea postarii acestora in contabilitate;
    - Vei verifică facturile de furnizori și le vei înregistra în contabilitate, vei intocmi facturi de clienti, vei inregistra extrasele de cont in contabilitate pentru aria definita.
    - Vei intocmi jurnalele de vanzari-cumparari si balanta de verificare, vei intocmi declaratiile fiscal (100,300,390,394, fond de mediu ) conform legislatiei in vigoare si vei asigura transmiterea acestora catre autoritati conform termenelor pentru aria definita;
    - Vei pregati situatiile financiare pentru companiile stabilite;
    - Vei verifica acuratetea soldurilor conturilor de bilant si a inregistrarilor in Contul de Profit si Pierderi si vei calcula impozitul pe venit pentru aria definita;
    - Vei organiza si vei participa la inventarierea anuala a conturilor si a patrimoniului pentru aria definita;
    - Vei transmite fisierul de plati manuale catre GHBS;

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Professional. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Professional >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Cluj Napoca, Iasi, Job national

    3000 - 4000 RON NET / luna
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (20)