Economist - perioada determinata

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Professional active.

Vezi toate job-urile Economist - perioada determinata active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.08.2022

    PROFESSIONAL, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, leasing de personal, assessment & development centers, evaluare de personal, audit organizational si training.

    S.C. Agentia de Servicii Professional S.R.L. este inregistrata ca operator de date cu caracter personal. Avand in vedere prevederile Regulamentului General privind Protectia Datelor Personale va rugam ca, inainte de a aplica la anuntul de angajare, sa consultati pentru informare site-ul nostru: professional.com.ro/gdpr

    Cerinte

    - Studii superioare cu profil economic;
    - 1-3 ani experiență într-un rol similar;
    - Cunoașterea modulul SAP (FI-AP, FI-AR) reprezinta un avantaj;
    - Foarte bune abilități de organizare și planificare;
    - Inițiativă și orientare către rezultat;
    - Excelente abilități de comunicare și relaționare;
    - Cunoștințe limba engleza nivel intermediar.

    Responsabilitati

    - Vei gestiona relatia intre GHBS (Global Shared services center) si companie privind activitatea de avansuri spre decontare si justificarea acestora conform procedurilor de lucru si legislatiei in vigoare;
    - Vei verifica acuratetea inregistrarile privind CAPEX-ul (ex. inregistrare avans, decontare avans etc), Verifica contul 408 privind CAPEX-ul si inchide pozitiile deschise conform procedurilor de lucru;
    - Vei intocmi raportul de plati privind CAPEX-ul;
    - Vei participa la actualizarea procedurii de lucru cu GHBS si a celor operationale pentru aria definita;
    - Vei fi suport in gestionarea relatiei intre GHBS si companie privind activitatea de furnizori;
    - Vei analiza facturile furnizori existente pe fluxuri, vei stabili cauzele neinregistrari si ia masuri in vederea postarii acestora in contabilitate;
    - Vei verifică facturile de furnizori și le vei înregistra în contabilitate, vei intocmi facturi de clienti, vei inregistra extrasele de cont in contabilitate pentru aria definita.
    - Vei intocmi jurnalele de vanzari-cumparari si balanta de verificare, vei intocmi declaratiile fiscal (100,300,390,394, fond de mediu ) conform legislatiei in vigoare si vei asigura transmiterea acestora catre autoritati conform termenelor pentru aria definita;
    - Vei pregati situatiile financiare pentru companiile stabilite;
    - Vei verifica acuratetea soldurilor conturilor de bilant si a inregistrarilor in Contul de Profit si Pierderi si vei calcula impozitul pe venit pentru aria definita;
    - Vei organiza si vei participa la inventarierea anuala a conturilor si a patrimoniului pentru aria definita;
    - Vei transmite fisierul de plati manuale catre GHBS;

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Professional. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Professional >>