Responsabil Resurse Umane si Salarizare la noul Hipermarket Carrefour Alba Iulia

Angajator: Carrefour România
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Alba Iulia
  • Actualizat la: 05.08.2022

    Lumea Carrefour este un mediu de lucru pe care colegii noștri îl descriu ca fiind a doua familie.

    Diversitatea în Lumea Carrefour se traduce prin varietatea de roluri din magazine și de la sediu, prin egalitatea de șanse, indiferent de gen, vârstă, experiență, etnie, religie sau naționalitate si prin combaterea discriminării, de orice fel.

    În acest sens, încă din 2014 am obținut certificarea europeană GEEIS, iar în 2018 ne-am alăturat Cartei Diversității ca semnatari fondatori.

    Te așteptăm în echipa noastră!

    Cerinte

    - Experiență în departamentul Resurse Umane de minim 2 ani;
    - Cunoștințe de operare ale softului SAP și Cronos;
    - Știi să operezi pe calculator: Pachetul MS Office (Word, Excel) – nivel mediu;
    - Ai răbdare, atenție la detalii și rigurozitate.

    Responsabilitati

    - Aplicarea, la nivel de magazin, a politicii și procedurilor de resurse umane ale companiei;
    - Realizarea înregistrărilor în softul SAP și Cronos (angajări, modificări și încetări CIM);
    - Redactarea și/sau completarea adeverințelor (de sănătate, salariat, credit, șomaj etc.), adrese IT, documente casă RH, asigurându-te de respectarea termenelor stabilite;
    - Participarea la organizarea evenimentelor speciale din magazin (organizare Tombole, aniversări, mese rotunde, etc.).

    Alte informatii

    Ceea ce oferim:
    - Tichete de masă;
    - Primă de vacanță si de fidelitate;
    - Cupoane de magazin de Paști și Crăciun;
    - Asigurare privată de sănătate;
    - Ajutoare si prime pentru evenimente deosebite;
    - Mediu de lucru plăcut, bazat pe încredere și autonomie;
    - Oportunități de dezvoltare atât profesionale, cât și personale;
    - Cursuri de formare adaptate nevoilor tale.

    Dacă profilul tău se potrivește rolurilor disponibile din Lumea Carrefour, vei fi contactat telefonic pentru a face parte din procesul nostru de selecție.

    La Carrefour încurajăm persoanele cu dizabilități, pe cei care provin din minoritățile etnice sau aflate în dificultate și/sau din grupuri defavorizate care doresc un loc de muncă, să se dezvolte profesional, să obțină competente și să se bucure de aceleași oportunități ca și alții! Punem preț pe egalitatea de șanse și incluziune și susținem diversitatea în echipele noastre, dincolo de gen, vârstă, etnie, religie, abilități, experiență. În prezent peste 70% dintre angajații noștri sunt femei, pe care le susținem prin diferite inițiative în ceea ce privește dezvoltarea lor profesională, atât prin programe de mentoring, cât și prin planuri individuale.

    Și tu poți face parte din echipa noastră!

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (123)