Asistent social - fundatie umanitara

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Talent Stream active.

Vezi toate job-urile Asistent social - fundatie umanitara active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: Talent Stream
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • BUCURESTI
  • Iasi
  • Actualizat la: 26.09.2022

    Talent Stream is looking to join forces and place candidates who:
    - Have minimum three (3) years worth of experience
    - Throughout their career, have achieved excellent results they are proud of
    - Are looking for the right organization where they can make a long-lasting, positive contribution

    Modern recruitment requires a higher degree of professionalism and client service standards which exceed the ones practiced today on the Romanian market.

    Cerinte

    Minim 1 an experienta in lucrul cu grupuri vulnerabile de persoane
    Experienta in management de caz si suport psihologic
    Studii superioare in domeniile Psihologie, Sociologie sau stiinte sociale
    Certificari sau cursuri pe teme ca protectia copilului, violenta domestica sau alte subiecte conexe
    Abilitatea si dorinta de a conduce vizite la domiciliu care implica copii vulnerabili, persoane in varsta, persoane cu dizabilitati si ingrijitorii lor
    Auto-motivare, atitudine pozitiva si abilitatea de a lucra atat independent, cat si in echipa
    Abilitati excelente de comunicare și relationare
    Spirit analitic, structurat, organizat
    Capacitatea de planificare și prioritizare
    Atentie la detalii, discretie, spirit de raspundere
    Cunostinte de limba engleza– nivel mediu
    Cunoștinte foarte bune de operare PC – pachetul MsOffice (Word, Excel, Powerpoint).

    Responsabilitati

    Identidica copii si familii defavorizate impreuna cu colegii implicati in alte proiecte
    Lucreaza impreuna cu echipa pentru a realiza vizite la domiciliul persoabnelor cu risc sau expuse la abuz, neglijenta sau violenta familiala
    Se asigura ca toate cazurile sunt introduce si updatate intr-o baza de date
    Monitorizeaza indeaproape, in perioada de timp agreata, copiii si famillile consiliate, prin efectuarea unei noi vizite
    Ofera suport emotional, informatii si sustine activitati cu copiii si ingrijitorii lor pe parcursul vizitelor la domiciliu, conform nevoilor acestora
    Participa la sedinte de analiza impreuna cu membrii echipei
    Furnizeaza informatii si colaboreaza cu autoritati guvernamentale

    Jobul este pe perioada determinata, cu posibilitatea de prelungire.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (9)