SALES COORDINATOR RETAIL TIMISOARA

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile FIRST BANK active.

Vezi toate job-urile SALES COORDINATOR RETAIL TIMISOARA active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: FIRST BANK
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 28.07.2022

    We are partners first. This is The American Way of doing business. Adică nu demonstrăm cine e mai bun, ci cum ajungem împreună la cea mai eficientă soluție.

    Nu credem în candidați perfecți, ci în oamenii potriviți la momentul și locul potrivit. Vrem să:
    - fii deschis la provocări și să îți dai voie să te pui în contexte noi
    - lucrezi în echipă, nu să demonstrezi că poți să faci totul singur și perfect
    - înveți din greșeli, nu să te strezezi să fii impecabil

    Cerinte

    -Absolvent studii economice;
    -Experienta bancara minim 2 ani, de preferat pe o pozitie similara;
    -Cunostinte in domeniul economic-financiar;
    -Bune abilitati de prezentare, vanzare;
    -Orientare spre Business;
    -Limba engleza – nivel bun;
    -Cunoasterea pachetului Microsoft Office ( Word, Excel, PPT, Outlook Express).

    Responsabilitati

    Iti oferim oportunitatea de a te alatura echipei pe postul de SALES COORDINATOR RETAIL!
    De pe aceasta pozitie vei fi responsabil(a) de:

    -Cunoasterea in detaliu a produselor si serviciilor Bancii dedicate Clientilor Retail;
    -Promovarea in mod constant a produselor si serviciilor Bancii, in unitate si in afara unitatii, dezvoltarea calitativa si cantitativa a portofoliului de clienti Retail, mentinerea relatiilor cu acestia, asigurandu-le servicii prompte si la inalte standarde profesionale, care sa conduca la indeplinirea obiectivelor individuale , respectand reglementarile interne ale Bancii;
    -Analizarea permanenta a pietei locale in vederea promovarii produselor si serviciilor bancii pentru dezvoltarea portofoliului de clienti Retail ai unitatilor alocate;
    Identificarea nevoilor potentialilor clienti si prezentarea ofertei de produse si servicii a bancii specifica segmentului Retail;
    -Procesarea solicitarilor clientilor Retail privind deschiderea/ inchiderea conturilor curente, deschiderea/inchiderea produselor si serviciilor/pachetelor de produse si servicii, accesarea canalelor alternative de tranzactionare oferite de Banca, platile non cash lei sau valuta.
    -Intocmirea si transmiterea de rapoarte privind activitatea de vanzari desfasurata, in conformitate cu cerintele stabilite;
    -Indeplinirea obiectivelor individuale stabilite si comunicate conform reglementarilor interne.

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Timisoara, Job national

    Vezi job-uri similare (5)