Customer Support Specialist with french (remote)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SalesConsulting active.

Vezi toate job-urile Customer Support Specialist with french (remote) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Angajator: SalesConsulting
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 20.09.2022

    Sales Consulting activates on the HR market since 1998, having a national coverage in several areas of expertise: recruiting and selection assessment center HR market mapping/due diligence projects, personnel leasing, payroll.

    Sales Consulting has 2 fully operational branches: Cluj-Napoca (also the head-office) and Bucharest.
    We are developing various projects (Recruitment, Training and Consultancy) in some of the most varied type of industries:
    - AUTOMOTIVE/PRODUCTION/ENGINEERING (Specialists and Middle & Top Management positions)
    - OUTSOURCING (BPO/SSC/CC)
    - IT & C (C++, C#, .NET, Java, Linux etc)
    - FMCG (sales & purchasing positions; all levels)
    - PHARMA (all levels)

    Cerinte

    - Diploma de licență constituie un avantaj
    - Experiența în orice domeniu de tip Customer Support constituie un avantaj
    - Cunoașterea pachetului MS Office
    - Limba Engleză: nivel mediu spre avansat
    - Limba Franceză: nivel avansat

    Responsabilitati

    • Oferă asistență proactivă zonei clienților personali și externi;
    • Interacțiunea cu clienții interni și externi la începutul procesului de negociere pentru a facilita acordul prietenos cu creanțele privind contractele mari;
    • Efectuarea colectării sumelor datorate companiei pe registrele de creanțe în conformitate cu obiectivele companiei, folosind telefonul, e-mailurile și portalurile;
    • Mențineți și revizuiți facilitățile/condițiile de credit împreună cu echipa de risc de credit, după caz ​​(sau după cum este necesar din cauza nivelurilor comenzilor) pentru a maximiza vânzările profitabile și a minimiza riscul în conformitate cu politica de credit;

    Alte informatii

    - Salariu atractiv;
    - Posibilitatea de a lucra full remote;
    - Bonusuri de limbă;
    - Tichete de masă în valoare de 20 de lei;
    - Abonament servicii medicale;

    Cluj Napoca,

    BUCURESTI, Cluj Napoca,

    Vezi job-uri similare (31)