Senior Windows Server Administrator

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile CROSS IT active.

Vezi toate job-urile Senior Windows Server Administrator active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: CROSS IT
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 31.05.2023

    Cross IT -companie specializată în servicii de outsourcing IT - vă pune la dispoziție soluții adaptate nevoilor afacerii dumneavoastră. Fiind un furnizor complet, un punct unic de contact pentru dumneavoastră, Cross IT vă propune soluții IT de business care vă oferă un avantaj competitiv prețios prin eficientizarea costurilor, proceselor și fluxurilor interne de lucru.

    Cerinte

    - studii superioare (nu reprezinta cerinta obligatorie)
    - experienta in domeniul IT (minim 3 ani);
    - cunostinte limba engleza - nivel mediu;
    - abilitati bune de relationare, receptivitate, promptitudine;
    - capacitate de lucru in echipa
    - capacitate de organizare eficienta a activitatii.
    reprezinta un plus certificarile sau experienta de lucru (Microsoft,Linux,Cisco,LPI,VmWare etc.)
    - disponibilitate ridicata pentru deplasari locale
    - permis de conducere cat. B

    - disponibilitate pentru deplasari locale

    Responsabilitati

    - Asigurarea suportului remote si on-site pentru clientii companiei (servere,storage ,echipamente retea)
    - Asigura monitorizarea infrastructurii IT a clientilor companiei (servere,storage ,echipamente retea)
    - Administrare servere Microsoft Windows / Linux
    - Administrare cPanel/WHM
    - Administrarea echipamentelor de retea ( Cisco / Fortigate /Aruba / Ruckus / Juniper / Barracuda etc. )
    - Administrarea serviciilor de backup,replicare,DR etc.
    - Administrare sisteme de virtualizare (VmWare,Hyper-V)
    - Administrare solutii cloudAzure, AWS, GCP)
    - Administrare solutii de securitate ( Antivirus/Antispam/Firewall etc)
    - Participarea activa in proiectarea solutiilor de infrastructura si implementarea acestora
    - Realizarea si actualizarea documentatiei tehnice pentru clienti
    - Administreaza si gestioneaza inventarele de echipament IT si licente
    - Gestioneaza fluxul de viata al echipamentelor si licentelor ( propunere de achizitie,declasare etc.)

    Alte informatii

    - Salariu integral pe cartea de munca
    - Tichete de masa
    - Remunerare activitati in afara programului de lucru ( noapte,weekend etc.)
    - Abonament servicii medicale
    - Program flexibil / Work from home days
    - Consultanta pentru dezvoltarea profesionala
    - Suport pentru obtinerea certificarilor ( zile libere,plata examenelor, discount-uri etc.)
    - Decontarea cheltuielilor de transport ( spre si dinspre birou )
    - Dezvoltare profesionala continua prin accesul la cele mai noi tehnologii
    - Dezvoltarea profesionala prin participarea in numeroase proiecte
    - Localizarea sediului in zona Vatra Luminoasa ( access facil Mega Mall, Parcul National, Complex Lia Manoliu etc.)

    Hybrid

    3200 RON NET / luna
    BUCURESTI, Ilfov,

    Aplica fara CV
    Remote

    Vezi job-uri similare (278)