Electrician Inalta Tensiune - Arad

Angajator: Enel
Domeniu:
  • Productie
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Arad
  • Actualizat la: 07.07.2022

    Enel este o companie prestigioasă care are ambiție și îmbrățișează schimbarea! Având o direcție clară de a sprijini tranziția energetică și a fi un model de organizatie sustenabilă, a luat și măsuri concrete și sistematice prin care contribuie la această schimbare tectonică pe care industria energiei o traversează în prezent.
    E o oportunitate extraordinară să lucrezi în energie în această eră a tranziției energetice, iar împreună avem șansa să contribuim în România la obiective precum decarbonizarea prin energie verde, mobilitate electrică, eficiență energetică, economie circulară, inovație, digitalizare, toate acestea urmând principiul creării de valoare în comun, împreună cu comunitățile pe care le servim.

    Cerinte

    Companie: E-Distributie Banat
    Locatie: Regiunea Banat / Unitatea Inalta Tensiune / MIT Banat Zona Arad – FL Arad
    Forma contractului individual de munca: Perioada determinata de 2 ani, cu posibilitatea de prelungire, prin intermediului partenerului nostru de leasing de personal.

    Ce cautam:

    • Cunostiinte tehnice;
    • Autrizare electrician ANRE;
    • Cunostiinte aplicatii informatice;
    • Capacitate de analiza si sinteza;
    • Apt pentru lucru la inaltime;
    • Posesor permis de conducere categoria B;
    • Capacitate de lucru in conditii de stres;
    • Bune abilitati de comunicare;
    • Absolvent de studii medii în domeniul electroenergetic sau similar, absolvent de cursuri de
    perfectionare in domeniul de activitate.
    • Minim 1 an experienta in domeniul electroenergetic.

    Responsabilitati

    - Efectuează activitatea de de exploatare, mentenantă preventivă sau accidentală in staţiile electrice de transformare 110 kV/MT aparţinând MIT Banat.
    - Execută activităţi pe linie operativă conform solicitărilor personalului de conducere operativă.
    - Asigură consemn conform procedurilor interne.
    - Participă la urmărirea şi recepţia lucrarilor

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Faceți parte din Revoluția Tranziției Energetice. Faceți posibilă electrificarea curată;
    - Faceți parte din familia Grupului Enel, Enel fiind una dintre cele mai bune companii de utilitati din lume;
    - Cresterea competențelor soft și pregătire tehnică;
    - Servicii medicale;
    - Programul de integrare într-o echipă profesională, tanară și dinamică;
    - Oportunități de dezvoltare profesională reală;
    - Zile libere (Zi de naștere, Ziua Energeticianului);
    - Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;
    - O structură multinațională în care poți construi o carieră.

    Ce altceva trebuie să știți?
    Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.
    Grupul ENEL e o companie multigenerationala, caracterizata de valorile diversitatii si incluziunii. Indiferent de varsta, etnie, gen sau dizabilitate, aici vei gasi tot sprijinul de care ai nevoie pentru a te adapta si a obtine performanta. Pentru ca in ENEL, diferentele devin oportunitati!

    Inovația, Increderea, Proactivitatea și Responsabilitatea sunt valorile de bază ale organizației noastre.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Enel. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Enel >>