Agent turism Bucuresti, Park Lake

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DARE active.

Vezi toate job-urile Agent turism Bucuresti, Park Lake active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Turism active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: DARE
Domeniu:
  • Turism
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.07.2022

       DARE (Development Advice & Resources) is a consultancy company with a focus on helping organizations realize the potential in their people and on helping people discovering their talents. Services are organized into four areas: People Strategy; Organizational Performance; Talent Management; Adoption and Change Management Execution.

    Cerinte

    Experiență anterioară în turism, de preferat ca agent turism într-o agenție;
    Abilități de comunicare și negociere;
    Dorința de a învăța;
    Orientare către client;
    Limba engleză nivel mediu;
    Prezență, inițiativă, capacitatea de a-și gestiona sarcinile cu minimă supervizare.

    Responsabilitati

    Primeşte clienţii, le analizează preferinţele şi face recomandări privind destinaţiile şi obiectivele turistice;
    Prezintă clienţilor programele turistice organizate în funcţie de destinaţia solicitată;
    Promovează destinaţiile turistice noi şi propune variante turistice posibile pe baza consultării ofertelor;
    Stabileşte împreună cu clienţii destinaţia, modalitatea de transport, data şi alte detalii legate de călătorie;
    Detaliază pachetul de servicii turistice şi stabileşte preţul final;
    Prezintă clienţilor contractul – cadru, negociază clauzele contractuale şi verifică completarea corectă şi semnarea contractului;
    Emite documentele de călătorie şi face rezervări pentru transportul şi cazarea clienţilor;
    Urmărește finalizarea tranzactiei turistice și monitorizează gradul de satisfactie a clientilor;
    Întocmeşte documentele de încasare a plăţilor şi voucherelor pentru cărţile de credit tranzacţionate, eliberează note de plată şi încasează contravaloarea serviciilor oferite;
    Întocmeşte şi înregistrează documentele (oferte, cereri de oferte, comenzi, copii ale voucherelor, facturi, sesizări, reclamaţii etc.) conform regulamentului agenţiei;
    Verifică şi soluţionează, în limita competenţelor, reclamaţiile clienţilor;
    Urmărește contractele încheiate cu prestatorii externi, urmărește si verifică încasările pe perioade de timp prestabilite conform regulilor intene sau pe anumite perioade, la solicitarea superiorilor ;
    Ține evidența vânzărilor structurate pe destinații și natura serviciilor oferite;
    Respectă cu strictețe procedurile de lucru specifice activității de turism și modalitatea de completare, transmitere, clasare și arhivare a documentelor cu care operează.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Chitila,

    Aplica fara CV
    2000 - 6000 RON NET / luna
    BUCURESTI, Giurgiu, Ilfov,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (56)