Consilier rent-a-car

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Consilier rent-a-car active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Turism active pe Hipo.ro

Angajator: confidential
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Transporturi
  • Turism
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Buftea
  • Otopeni
  • Actualizat la: 08.07.2022
    Remote work: On-site
    Cerinte

    Bune aptitudini de vanzator
    Cunostinte de limba engleza cel putin la nivel conversational
    Posesor de Permis de Conducere
    Atent la detalii in inscrisuri
    Cunostine de utilizare PC
    Prezinta avantaj persoanele care au lucrat in domeniul Rent a Car/ Turism/ Hoteluri

    Calitati personale:

    · Persoana organizata

    · Apt sa identifice oportunitatile de business

    · Orientat catre rezultat

    · Persoana etica

    Activitatea se desfasoara in vecinatatea aeroportului Henri Coanda OTOPENI
    Programul de lucru al postului este de 12/24 si 12/48, incluzand munca de noapte.

    Se ofera pachet salarial atractiv format din: salariu fix lunar si bonus de preformanta in functie de incasari

    Responsabilitati

    FIMA Motors deține brand-ul FMN rent-a-car, companie prezenta pe piata din Romania din 2010 si care ofera servicii personalizate, de înaltă calitate, de închirieri auto, in conformitete cu nevoile clienților noștri, astfel încât aceștia să beneficieze de o experienta placută și sigură.
    Suntem prezenti cu birouri de închiriere în centrele și în aeroporturile orașelor București, Cluj-Napoca si Sibiu si deținem o flotă de autoturisme noi, cu mărci și modele diferite, potrivite pentru călătorii de business sau de agrement (autoturisme economice, compacte, standard, sedan, 4x4/SUV și microbuze 7/8+1).

    Responsabilitati:

    Promoveaza comunicarea sincera si deschisa cu clientii, raspunde rapid cererilor acestora, rezolva reclamatiile clientilor in maniera obiectiva
    Predarea si preluarea autoturismelor inchiriate clientilor si de la clienti;
    Verificarea integrala a starii generale a autoturismului, atat la predare cat si la preluare
    Deschiderea si inchiderea contractelor de inchiriere auto in aplicatia de lucru
    Constatarea avariilor si perceperea taxelor aferente de la clienti
    Intocmirea si evidenta proceselor verbale de predare-primire
    Introducerea in aplicatia de lucru si facturarea daunelor tuturor autoturismelor rent a car pe baza devizelor estimative primite.
    Asigurarea transportului clientilor intre aeroport si sediul firmei
    Prezentarea serviciilor companiei si obtinerea consimtamantului clientului de luare la cunostinta a obligatiilor ambelor parti.
    Identificarea potentialilor clienti si raportarea catre superiorul ierarhic
    Mentinerea si fructificarea legaturilor cu clientii

    Persoanele intereseate pot trimite aplicatia la:
    alexandru at fmnrent.com

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (289)