Inginer proiectant pod/drum

Vezi toate job-urile TECNIC Consulting Engineering Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer proiectant pod/drum active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: TECNIC Consulting Engineering Romania
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.06.2022

    TECNIC Consulting Engineering Romania is specialized in providing Contract administration, Design Services, Supervision of Works services for infrastructure projects related to roads, railways infrastructures, civil works, environment, urban and municipality development.

    Cerinte

     Absolvent cu diploma Cai Ferate Drumuri si Poduri;
     Experienta in pozitia de sef echipa proiectare/ inginer proiectant drum - mai mult de 5 ani, in contracte de Proiectare, Proiectare&Executie pentru DN-uri/ autostrazi/ drumuri expres;
     Excelente abilitati de utilizare computer MS Office, AUTOCAD, CSI Bridge, Nemetschek Allplan, Mathcad, etc.;
     Experienta in calcule devize (de preferat WinDoc Deviz);
     Cunostinte de baza tehnice și de legislatie in domeniu
     Disponibilitati de deplasare pe teren;
     Cunostinte de limba engleza scris/vorbit.

    Responsabilitati

     Coordonare echipelor de proiectare;
     Elaborarea proiectelor de drumuri / poduri: intocmire studii de fezabilitate, intocmire proiecte tehnice, antemasuratori, stabilirea sarcinilor de incarcare a structurilor, efectuarea calculelor statice si dinamice, conceptia structurii de rezistenta, intocmirea caietelor de sarcini, structurarea si organizarea proiectului, intocmirea planurilor tehnologice de executie, montaj si a graficelor de executie, dimensionarea sectiunilor, intocmirea masuratorilor si a cantitatilor de lucrari, urmarirea lucrarilor de executie conform proiectului, intocmirea dispozitiilor de santier;
     Intocmirea documentațiilor tehnice aferente fiecărei faze de proiectare: SF/DALI, PAC, PTE;
     Proiectare asistata pe calculator;
     Dezvoltarea procedurilor in vederea cresterii eficientei si calitatii;
     Integrarea si respectarea politicii de calitate.

    Alte informatii

    Beneficii:
     Un mediu de lucru modern şi dinamic;
     Condiţii foarte bune de lucru;
     Salariu motivant;
     Asigurare medicala privata.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (141)