Inginer proiectant pod/drum

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile TECNIC Consulting Engineering Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer proiectant pod/drum active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: TECNIC Consulting Engineering Romania
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.06.2022
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

     Absolvent cu diploma Cai Ferate Drumuri si Poduri;
     Experienta in pozitia de sef echipa proiectare/ inginer proiectant drum - mai mult de 5 ani, in contracte de Proiectare, Proiectare&Executie pentru DN-uri/ autostrazi/ drumuri expres;
     Excelente abilitati de utilizare computer MS Office, AUTOCAD, CSI Bridge, Nemetschek Allplan, Mathcad, etc.;
     Experienta in calcule devize (de preferat WinDoc Deviz);
     Cunostinte de baza tehnice și de legislatie in domeniu
     Disponibilitati de deplasare pe teren;
     Cunostinte de limba engleza scris/vorbit.

    Responsabilitati

     Coordonare echipelor de proiectare;
     Elaborarea proiectelor de drumuri / poduri: intocmire studii de fezabilitate, intocmire proiecte tehnice, antemasuratori, stabilirea sarcinilor de incarcare a structurilor, efectuarea calculelor statice si dinamice, conceptia structurii de rezistenta, intocmirea caietelor de sarcini, structurarea si organizarea proiectului, intocmirea planurilor tehnologice de executie, montaj si a graficelor de executie, dimensionarea sectiunilor, intocmirea masuratorilor si a cantitatilor de lucrari, urmarirea lucrarilor de executie conform proiectului, intocmirea dispozitiilor de santier;
     Intocmirea documentațiilor tehnice aferente fiecărei faze de proiectare: SF/DALI, PAC, PTE;
     Proiectare asistata pe calculator;
     Dezvoltarea procedurilor in vederea cresterii eficientei si calitatii;
     Integrarea si respectarea politicii de calitate.

    Alte informatii

    Beneficii:
     Un mediu de lucru modern şi dinamic;
     Condiţii foarte bune de lucru;
     Salariu motivant;
     Asigurare medicala privata.