Senior Financial Controller

Vezi toate job-urile TECNIC Consulting Engineering Romania active.

Vezi toate job-urile Senior Financial Controller active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: TECNIC Consulting Engineering Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 08.06.2022

    TECNIC Consulting Engineering Romania is specialized in providing Contract administration, Design Services, Supervision of Works services for infrastructure projects related to roads, railways infrastructures, civil works, environment, urban and municipality development.

    Cerinte

    ✓ Absolvent cu studii superioare, preferabil profil economic/financiar;
    ✓ Experienta de minim 10 ani in monitorizare costuri, venituri, elaborare si monitorizare bugete, raportari;
    ✓ Capacitati dezvoltate de planificare, organizare, coordonare si lucru in echipa, pentru a atinge obiectivele in
    termenul stabilit si la standardul de calitate solicitat;
    ✓ Capacitate de previziune a evenimentelor finaciare;
    ✓ Abilitati de comunicare concisa, clara si eficienta;
    ✓ Utilizator avansat MS Office (Word, Excel, MS Outlook);
    ✓ Cunostinte aprofundate privind legislatia in vigoare care reglementeaza activitatea financiar-contabila;
    ✓ Cunostinte de limba engleza la nivel avansat.
    ✓ Prezinta avantaj experienta de lucru in proiecte din infrastructura de transport si civile (Proiectare, consultanta, executie)

    Responsabilitati

    ✓ Coordoneaza demararea si finalizarea proceselor de bugetare si prognozare, precum si dezvoltarea planului
    de actiuni;
    ✓ Elaboreaza si actualizeaza raportarile financiare ale companiei (Bugete, Cash Flow etc);
    ✓ Monitorizeaza evolutia costurilor si a veniturilor pentru fiecare proiect in parte;
    ✓ Monitorizeaza evolutia financiara a proiectelor (profitabilitatea);
    ✓ Asigura pregatirea raportarilor pentru Consiliul de administratie;
    ✓ Monitorizeaza contractele in derulare, cele cu expertii si subcontractantii din punct de vedere financiar vs.
    clauze contractuale;
    ✓ Participa in comisia de inventariere anuala a patrimoniului companiei.

    Alte informatii

    Beneficii:
    ✓ Un mediu de lucru modern şi dinamic;
    ✓ Condiţii foarte bune de lucru;
    ✓ Salariu motivant;
    ✓ Asigurare medicala privata.

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Remote

    Vezi job-uri similare (189)