Human Resources Assistant

Angajator: JW Marriott Grand Hotel
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Turism
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 04.07.2022

    Marriott International is the largest global hospitality company with 30 hotel brands represented in over 6,000 properties in 122 countries and growing.

    JW Marriott is part of Marriott International's luxury portfolio and consists of more than 70 beautiful properties in gateway cities and distinctive resort locations around the world. Our associates deliver sophisticated and warmly authentic service in a comfortable and luxurious atmosphere that cultivates fulfilling experiences for both our associates and our guests.

    Whether you are a seasoned hospitality professional or just beginning your career, Marriott has endless opportunities for you to explore. To search all jobs or learn more about Marriott careers: www.marriott.com/careers.

    To learn more about Marriott careers and submit your application, please go to www.marriott.com/careers.

    Chat, engage and follow us on social media.
    @lifeatmarriott on Snapchat

    So, we ask, where will your journey take you?

    Marriott International is an equal opportunity employer committed to hiring a diverse workforce and sustaining an inclusive culture. Marriott International does not discriminate on the basis of disability, veteran status or any other basis protected under federal, state or local laws.

    Cerinte

    • Pasiune pentru HR și dorința puternică de a-și construi o carieră în acest domeniu;
    • Studiile in domeniu reprezintă un avantaj;
    • Limba engleza la nivel avansat;
    • Abilități excelente de comunicare scrisă și verbală;
    • Cunoașterea aplicațiilor MS Office, în special Word, PowerPoint și Excel;
    • Precizie ridicată și atenție la detalii;
    • Capabil să lucreze eficient sub presiune și în mod organizat, jonglând cu mai multe priorități si proiecte in acelasi timp;
    • Spirit de echipă;
    • Dorinta si capacitate de a construi relații pozitive cu ceilalți.

    Responsabilitati

    • Oferirea de asistență asociatilor noștri în probleme legate de Resurse Umane;
    • Coordonarea nevoilor zilnice ale biroului;
    • Oferirea de asistență administrativă în domeniile de recrutare, formare și administrare

    Alte informatii

    Ce oferim noi?
    • Oportunitatea de a lucra pentru cel mai mare lant hotelier din lume;
    • Acces la training-uri de top, desfasurate atat in mod fizic, cat si pe platformele noastre online;
    • Un mediu de munca prietenos, dinamic si plin de profesionisti dornici de a descoperi si creste noi talente;
    • Oportunitatea de a lucra alaturi de specialist de top, atat in domeniul Resurselor Umane, cat si in domeniul hotelier
    • Pachet atractiv salarial, plus acces la un set unic de beneficii;
    • Program de lucru office hours;