Maintenance Automatist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile CER Cleaning Equipment active.

Vezi toate job-urile Maintenance Automatist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: CER Cleaning Equipment
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Curtea de Arges
  • Actualizat la: 15.11.2022

    CER CLEANIG EQUIPMENT, filiala de producție a grupului Kärcher, din Curtea de Argeș. Fabrica CER Cleaning Equipment înfi­ințață înca din anul 2006, la Curtea de Argeș.

    Cerinte

    Experinta pe un post similar min. 1 an, de preferat in mediu industrial;
    Studii tehnice (Automatică și Calculatoare / Electronică / Electrotehnică);
    Cunoștințe în domeniul automatizărilor industriale, automate programabile PLC, automatizări SIEMENS, SCHNEIDER, ZELIP de la Schneider;
    Cunostinte automate programabile Bosch Rexroth / DELTA - constituie un avantaj;
    Cunostinte practice despre realizarea sistemelelor de automatizare cu PLC, senzoristica si module de interfata I/O (TCP/IP, Modbus TCP/IP, Profinet) si programare PLC & HMI Siemens cu soft Simatic Manager/TIA Portal, WinCC;
    Engleza nivel mediu;
    Cunoștințe de baza despre robotică, electrică, pneumatică, hidraulică;
    Experienta cu echipamente electrice de automatizare: actionari electrice, actionari pneumatice, hidraulice.

    Responsabilitati

    Redactarea documentatiei tehnice (scheme electrice, manuale de operare);
    Participarea la testarea si punerea in functiune a echipamentelor si instalatiilor de automatizare noi;
    Coordonarea si supervizarea realizarii de tablouri de automatizare;
    Proiectarea si dezvoltarea sistemelor de automatizare cu echipamente SIEMENS / SCHNEIDER / BOSCH REXROTH / DELTA;
    Este responsabil de documentatia de “back-up” pentru programele software din fabrica;
    Participa activ la proiectele de imbunatatire continua si de optimizare;
    Asigura suport echipei de mentenanta in gasirea defectelor si eliminarea acestora;
    Participa activ in implementarea, optimizarea functionarii robotilor industriali si a reglajelor acestora;
    Intervine prompt, prin acţiuni specifice şi ȋn limitele competenţei, asupra cauzelor care pot produce funcţionarea anormală, sau avarii ale liniilor de asamblare;
    Propunerea de solutii de depanare si optimizare a instalatiilor de automatizare.

    Alte informatii

    Se ofera:
    - salariu corelat cu experienta si abilitatile dovedite;
    - pachet de beneficii;
    - transportul din Pitesti este asigurat de angajator.

    Cluj Napoca,

    Aplica fara CV
    Campina, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    4600 RON NET / luna
    Ilfov,

    Vezi job-uri similare (329)