Garnishments Officer (Perioadă determinată - 6 luni)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UniCredit Bank active.

Vezi toate job-urile Garnishments Officer (Perioadă determinată - 6 luni) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: UniCredit Bank
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.07.2022

    In Romania, UniCredit Bank este una dintre principalele institutii financiare, oferind servicii si produse de inalta calitate pentru toate categoriile de clienti. UniCredit Bank isi propune sa mentina permanent clientul in centrul activitatilor sale, sa fie un partener cu care se lucreaza usor si sa fie o parte foarte activa a comunitatilor in care isi desfasoara activitatea.

    Cerinte

    Cerințe:

    - Studii universitare (preferabil studii Economice sau Juridice)
    - Minimum 1 an experienta in banca sau in activitatile de operatiuni
    - Abilitati de comunicare verbala si scrisa in limba engleza
    - Cunostinte operare PC

    Alte competențe necesare:

    - Aptitudini de relationare si comunicare
    - Spirit de echipa
    - Orientare catre detalii si capacitate de lucru sub stres

    Responsabilitati

    Principalele responsabilități:

    - Verifici, in sistemul Bancii, toti debitorii pentru care se primesc adrese de infiintare poprire de la executorii judecatoresti, executorii fiscali, AVAS, ADS etc.
    - Blochezi/deblochezi conturile clientilor cu popriri in vederea ridicarii salariilor, postarii comisioanelor de administrare, ratelor de credit etc., in conformitate cu procedurile in vigoare
    - Deschizi/inchizi conturi de sechestru, monitorizezi conturile blocate și intocmesti plati aferente popririlor
    - Procesezi toate tipurile de adrese primite de la executor/Banca si intocmesti adrese de raspuns catre executori
    - Scanezi si arhivezi adresele aferente popririlor primite, precum si adresele de raspuns intocmite si trimise executorilor
    - Previi aparitia oricarui risc operational prin respectarea procedurilor interne, colaborarea si schimbul de informatii cu alte departamente ale Bancii
    - Iti exprimi ideile cu privire la imbunatatirea proceselor si sistemului de calitate, transmitandu-i-le superiorului direct/responsabilului direct

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Tichete de masă în valoare de 20 lei
    - Al 13-lea salariu Abonament medical
    - Prețuri speciale la activități sportive prin WorldClass și 7Card
    - Programe de învățare pe tot parcursul experienței cu noi
    - Reduceri speciale la peste 100 de parteneri Bonus de Sărbătorile Pascale și de Crăciun - 300 lei
    - Zi liberă pentru ziua ta de naștere
    - 3 zile libere pentru propria căsătorie sau a copiilor
    - 5 zile libere la nașterea copilului
    - Zi liberă pentru situații neprevăzute

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (17)