Asistent Stomatologie

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Life Dental Spa active.

Vezi toate job-urile Asistent Stomatologie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Farmacie - Medicina active pe Hipo.ro

Angajator: Life Dental Spa
Domeniu:
  • Altele
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.10.2022

    Life Dental Spa este o clinica dentara ultramoderna, specializata in tehnologie laser de ultima generatie, cu medici pregatiti in universitati de prestigiu din Europa si SUA.
    Tehnologia laser trateaza eficient cariile dentare, gingivita, parodontoza si multe alte afectiuni orale. Clinica noastra ofera toata gama de servicii stomatologice, intre care se numara si:
     Tratamentul cariilor cu laser dentar
     Tratamentul parodontozei cu laser dentar
     Tratamentul gingivitei cu laser dentar
     Implanturi dentare asistate laser
     Chirurgie dentara asistata laser
     Albire dentara laser
     Coroane si fatete dentare estetice, realizate prin frezare computerizata
     Implanturi si dinti ficsi in aceeasi zi
     Stomatologie biologica

    Life Dental Spa este prima clinica stomatologica din Romania care functioneaza dupa principiile stomatologiei biologice. Acestea includ minim invazivitate, manopere cat mai conservative, realizate cu materiale cat mai biocompatibile.

    Cerinte

    – Experienta minim 1 an (obligatoriu)
    – Studii postliceala finalizate sau in curs de finalizare
    -Persoana serioasa, responsabila, dornica de dezvoltare si perfectionare profesionala continua
    – Respectarea programului de lucru (8 h)

    Responsabilitati

    – Pregatirea cabinetului pentru interventia stomatologica
    – Asistarea medicului in timpul interventiei
    – Utilizarea si intretinerea corecta a aparaturii/instrumentarului existente în cabinet

    Alte informatii

    – Salariu motivant
    – Lucrul intr-o echipa tanara si dinamica;
    – Te vei alatura unei clinici unice in Romania;
    – Mediu de lucru profesionist;
    – Ne vei ajuta sa devenim din ce, in ce mai buni;
    – Posibilitati de perfectionare si promovare (We go beyond the sky limit! Trust us!).

    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Sibiu, Iasi,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (25)