Tehnician Debug

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 04.07.2022

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group recruteaza Tehnician Debug pentru partenerul nostru, o companie ce activeaza in domeniul automotive.

    Cerințe
    • Studii medii;
    • Cunoștințe de bază în asigurarea calității;
    • Cunoașterea și interpretarea standardului IPC-A-610;
    • Cunoasterea si interpretarea desenelor de client;
    • Cunoștințe bune de operare PC (Excel,Outlook, SAP, Team Center);
    • Cunoștințe de limba engleză - nivel mediu;
    • Persoană sociabilă, dornică să învețe si proactivă;
    • Abilități foarte bune de analiză și gândire orientată spre proces.

    Responsabilitati

    Responsabilități:
    • Constatarea cauzelor ce duc la apariția unui defect de fabricație, precum și furnizarea acestora către cei responsabili;
    • Interpretarea mesajelor de eroare generate de echipamentele de test;
    • Identificarea defectelor de producție pentru diferite tipuri de plăci electronice;
    • Propunerea unor soluții pentru echipa de reparatii in vederea remedierii defectelor identificate;
    • Transmiterea informatiilor necesare corectarii proceselor in urma analizei efectuate asupra defectelor constatate;
    • Controlarea si asigurarea starii de functionare a echipamentelor; orice neconformitate trebuie raportata catre coordonator.

    Alte informatii

    Beneficii
    • Pachet salarial atractiv
    • Prime anuale;
    • Training inițial;
    • Mediu de lucru competitiv.

    Pentru mai multe detalii, va rugam sa ne contactati la 0755019894 sau la sediul nostru Gi Group din Timisoara, str. Tebea nr.4.