Inginer Mentenanta/Tehnician Mentenanta Craiova

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Prohuman active.

Vezi toate job-urile Inginer Mentenanta/Tehnician Mentenanta Craiova active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Prohuman
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Craiova
  • Actualizat la: 16.06.2022

    With over 25 years of experience on the Romanian HR market, PROHUMAN APT (former APT Resources & Services) is the one of the biggest players in the industry, a force concentration evenly deployed across different specialties. Having approximate 4000 employees (mostly higher educated) in BPO and temporary work assignments, as of 2021, PROHUMAN APT ranks in the Top 3 HR providers in Romania.

    Cerinte

    • Studii medii de profil sau de specialitate;
    • Experiență în mentenanță electrică într-o unitate de producție: min. 3 ani;
    • Comunicativ, deschis către acumulare de cunoștințe noi, pragmatic;
    • Inițiativa și inovația sunt apreciate.

    Responsabilitati

    • Răspunzător pentru funcționarea în condiții de siguranță a instalațiilor electrice aflate în aval de transformatoarele de medie tensiune; asigură buna funcționare a utilajelor și echipamentelor; analizează și remediază operativ defecțiunile tehnice apărute pe parte electrică, asigură funcționarea în regim de lucru automat a utilajelor din flux conform schemei de automatizare a liniilor de fabricație.
    • Verifică funcționarea corectă a utilajului după intervenție
    • Participă activ la respectarea „Planului de mentenanță anual”; respectă perioadele de revizii
    • Înregistrează operațiile efectuate in „Registrul de lucrări mentenanță- electricieni”
    • În calitate de fochist asigură funcționarea și întreținerea cazanului de abur și a instalației de tratarea apei – dedurizare –osmoza reversibilă – degazor, asigură verificările zilnice ale cazanului, completarea fișelor de parametri
    • Răspunde de buna utilizare a echipamentelor și uneltelor din dotare
    • Participă la activitatea de reparații la utilajele si instalațiile din dotare verificând respectarea normelor HACCP astfel încât să fie eliminate sau reduse la un nivel acceptabil riscurile fizice ce pot influența siguranța produsului
    • Responsabil de curățenia în atelier și la locul intervențiilor

    Alte informatii

    • Salariu motivant;
    • Tichete de masă;
    • Decont transport;
    • Bonusuri și prime;
    • Posibilitate de avansare.

    Aplica fara CV
    12000 - 14000 RON NET / luna
    Craiova,

    Craiova,