Junior Recruiter / Recruiter (blue collars)

Angajator: GABTEO HR
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Fundatii - Voluntariat - ONG
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: part-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 19.05.2022

    GABTEO HR – Companie de Consultanta, Executive Search, Head-Hunting si Recrutare de Personal.

    Cerinte

    Cerinte:

    • Determinare si motivatie;
    • Experienta de lucru anterioara (call center, telesales, vanzari) constituie un avantaj;
    • Limba engleza: nivel conversational;
    • Productivitate si spirit de echipa;
    • Foarte bune abilitati de comunicare; flexibilitate;
    • Integritate si angajament.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    • Postarea si verificarea anunturilor de recrutare;
    • Verificarea aplicantilor in conformitate cu profilul cautat;
    • Cautarea activa a potentialilor candidati prin intermediul platformelor de cariera internationale – Statele Unite ale Americii;
    • Contactarea telefonica a candidatilor si programarea interviurilor;
    • Sustinerea interviurilor cu candidatii;
    • Ofertarea si acordarea suportului in procesul de angajare;
    • Actualizarea bazelor de date.

    Pentru un partener din industria transportului international (SUA), recrutam Junior Recruiter.

    Angajare / Colaborare: Contract individual de munca / SRL / PFA

    Program de lucru: luni – vineri (6 ore): incepand cu ora 18:00 (se lucreaza cu candidati din SUA).

    Job: Remote (Romania, Republica Moldova)