Medic specialist laborator/ Biolog/Biochimist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Affidea Romania active.

Vezi toate job-urile Medic specialist laborator/ Biolog/Biochimist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Farmacie - Medicina active pe Hipo.ro

Angajator: Affidea Romania
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 12.06.2022

    1.500.000. Acesta este numarul de pacienti care ne-au trecut pragul in decursul unui an. 1500 este numarul profesionistilor care fac parte din echipa Affidea Romania si care prin preocupare, integritate si respect mutual reusesc sa rasplateasca increderea pe care pacientii si doctorii o pun in mainile noastre.

    Cerinte

    -Medic cu competentã în medicina de laborator, primar sau specialist;
    -Biolog/Biochimist;
    -posesor de certificat de membru si acreditat;
    -experienta in implementarea si mentinerea procedurilor de management al
    calitatii;
    -experienta pe bacteriologie.

    Responsabilitati

    Responsabilitati principale:
    -Insamantarea probelor, efectuarea antibiogramelor;
    -Citirea probelor si antibiogramelor, citirea frotiurilor;
    -Alte activitati specifice de laborator;
    -Eliberare buletine de analiza contaminare microbiologica ser si
    suprafete;
    -Introducerea rezultatelor in programul de lucru;
    -Validarea buletinelor de analiza;
    - Activitate in laborator conform standardelor si controlul calitatii executiei analizelor.

    Toate aplicatiile vor fi tratate cu maxima confidentialitate.

    Alte informatii

    Descrierea companiei

    Clinicile Affidea România, Affidea-SANMED, Affidea-Phoenix și Affidea-Hiperdia fac parte din Grupul Affidea Romania, care are sediul central în Amsterdam, cel mai important furnizor de servicii medicale de diagnostic imagistic, ambulatoriu și tratament al cancerului din Europa.
    Grupul Affidea furnizează servicii medicale de top prin cele 246 de clinici de diagnostic imagistic de înaltă performanță, laboratoare de analize medicale și centre de tratament al cancerului, folosind cea mai nouă și modernă tehnologie la nivel mondial.
    În prezent, Grupul Affidea activează în 16 țări: Irlanda, Marea Britanie, Polonia, Republica Cehă, Elveția, Ungaria, Croația, Bosnia și Herțegovina, România, Italia, Lituania, Portugalia, Grecia, Serbia, Spania, Turcia.
    Affidea România, Affidea-SANMED, Affidea-Phoenix și Affidea-Hiperdia oferă o gamă completă de servicii profesionale de radiologie imagistică, medicină nucleară, consultații clinice și laborator prin cele 36 de clinici din 19 județe, beneficiind de expertiza a peste 800 de profesioniști în domeniul sănătății.
    Cifrele Affidea în România
    36 clinici
    2 echipamente PET/CT și un echipament SPECT/CT
    24 echipamente CT
    26 echipamente RMN
    136 echipamente de diagnostic imagistic
    800 angajați
    800 000 pacienți/an
    36 ani de experiență cumulați Affidea România + Hiperdia
    Cifrele Affidea în Europa
    13 milioane de examinări/an
    6.5 milioane pacienți/an
    7500 profesioniști în domeniul sănătății
    2370 doctori
    246 clinici
    1250 echipamente medicale

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Affidea Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Affidea Romania >>

    Brasov, Sacele,

    BUCURESTI, Brasov, Craiova,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Brasov, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (8)