Recrutam sef de echipa

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 17.05.2022

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal, de 10 ani pe piata din Romania cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), suntem o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    • Studii medii tehnice, constituie avantaj studiile superioare;
    • Cunostinte procese injectare/montare – experienta similara in industria automotive;
    • Disponibilitatea de a lucra in 3 schimburi;
    • Capacitate de organizare eficientă;
    • Capacitate de analiză şi rezolvare de probleme;
    • Comunicare şi lucru în echipă;
    • Abilități de conducere;
    • Capacitate de impunere;
    • Comunicativ si increzator in sine;
    • Gandire logica si analitica.

    Responsabilitati

    • Planifică și distribuie personalul din subordine din aria de responsabilitate pe posturi/stații de lucru, cu frecvență zilnică, ținând cont de nivelul acestora de calificare pe proces/produs;
    • Gestionează cu frecvență zilnică pontajul electronic conform prezenței personalului din subordine și răspunde de acuratețea acestuia (pontaj intrare – ieșire, absențe, ore suplimentare/altele);
    • Colectează și transmite către maistru datele privind indicatorii de măsurare a performanţelor specifici ariei de activitate, cu frecvență zilnică și se implică activ în implementarea planului de măsuri corective stabilit în cazul deviațiilor;
    • Validează aprobările de producție la început de schimb/la schimbare de repere;
    • Supervizează funcționalitatea echipamentelor de producție din aria de responsabilitate și solicită suport din partea departamentului tehnic în caz de opriri/defecțiuni, respectând procedurile interne de escaladare;
    • Supervizează și controlează cantitatea și nivelul de calitate al pieselor produse pe schimbul respectiv, pe baza documentației existente;
    • Asigură resursele necesare producției (materiale, componente, documente specifice stațiilor de lucru, echipament de lucru și de protecție);
    • Monitorizează întreg fluxul tehnologic din aria de responsabilitate și face propuneri de remediere a rebuturilor, de reducere a timpilor de producție/remediere;
    • Se implică activ în analizele de cauză a rebuturilor/reclamațiilor interne și externe;
    • În lipsa maistrului, are dreptul de a bloca procesul și a opri producția, în caz de neconformități;
    • Escaladează către următorul nivel de raportare (maistru) orice problemă survenită care depășește nivelul lui de decizie;
    • Răspunde de 5S în aria de responsabilitate (ordine, curățenie) și înaintează propuneri de îmbunătățire/eficientizare la locurile de muncă;
    • Asigură disciplina personalului din subordine, respectarea programului de lucru și a pauzelor;
    • Evaluează periodic performanța personalului din subordine și participă activ în luarea de măsuri corective împreună cu superiorul direct și în colaborare cu departamentul de resurse umane.

    Alte informatii

    Beneficii:
    • Salariu negociabil;
    • Transport asigurat;
    • Plata orelor suplimentare cu 200%;
    • Spor de noapte 25%;
    • Bonuri de masa in valoare de 20 RON;
    • Tichete cadou si diferite prime;
    • Subventie la cantina.

    Nr. de contact: 0720 534 814