Inginer Calitate Asamblare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SalesConsulting active.

Vezi toate job-urile Inginer Calitate Asamblare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: SalesConsulting
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Pitesti
  • Actualizat la: 08.08.2022

    Sales Consulting activates on the HR market since 1998, having a national coverage in several areas of expertise: recruiting and selection assessment center HR market mapping/due diligence projects, personnel leasing, payroll.

    Sales Consulting has 2 fully operational branches: Cluj-Napoca (also the head-office) and Bucharest.
    We are developing various projects (Recruitment, Training and Consultancy) in some of the most varied type of industries:
    - AUTOMOTIVE/PRODUCTION/ENGINEERING (Specialists and Middle & Top Management positions)
    - OUTSOURCING (BPO/SSC/CC)
    - IT & C (C++, C#, .NET, Java, Linux etc)
    - FMCG (sales & purchasing positions; all levels)
    - PHARMA (all levels)

    Cerinte

    •Studii superioare tehnice;
    •Minim 1-2 ani experienta in industria auto pe o pozitie similara;
    •MS Office , PDCA, AMDEC (FMEA) – cunostinte medii;
    •ANPQP, PPAP-cunostinte solide;
    •Abilitati de intelegere a desenelor tehnice; ;
    •Cunoasterea standardelor de calitate ISO 9000, ISO TS 16949 : 2002;
    •Limba engleza- fluent ;
    •Spirit de echipa;
    •Capacitate de analiza si sinteza, organizare si rigurozitate;
    •Capacitate de adaptare la situatii noi, abilitati comunicare – flexibilitate, dinamism, rapiditate in adaptarea la cerintele companiei.

    Responsabilitati

    •Gestioneaza calitatea in zona de care raspunde;
    •Organizeaza agentii de calitate din subordine pentru mai buna desfasurare a activitatii acestora;
    •Verifica implementarea masurilor corective si preventive;
    •Participa la analizele reclamatiilor client si alertelor rezidenti si la completarea fiselor 8D;
    •Analizeaza rebuturile si defectele la sfirsit de linie rezultate in timpul procesului si transmite informatiile grupului de lucru in vederea suprimarii lor;
    •Raspunde de gestionarea retusului conform procedurilor de lucru interne;
    •Auditeaza procesul de productie urmarind planingul stabilit;
    •Participa la analizele interne realizate in zona de care raspunde (PDCA FTA ,QRQC);
    •Actualizeaza statisticile pentru client;
    •Planifica si organizeaza auditul de produs;
    •Planifica si urmareste realizarea auditurilor de post;
    •Participa alaturi de echipa la elaborarea si revizuirea planurilor de control si a FMEA-urilor;
    •Urmareste completarea corecta a dosarelor PPAP cu toate elementele cerute si transmiterera lor la client spre aprobare
    •Urmareste obtinerea aprobarii PSW de la client
    •Identifica si actualizeaza criteriile de inspectare (game de control , panoplii de defecte);
    •Pregateste auditurile clientilor/externe din aria de activitate.

    Alte informatii

    Doar candidatii eligibili vor fi contactati.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (132)