Contabil senior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Grampet Group active.

Vezi toate job-urile Contabil senior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Grampet Group
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.08.2022
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Cautam colega/coleg care sa aiba:

    Cunostinte profesionale:
    - cunostinte solide de contabilitate si fiscalitate
    - cunostinte solide de financiar
    - cunostinte solide de Excel
    - cunoastinte de limba Engleza.

    Calitati si aptitudini profesionale:
    - foarte bune abilitati de comunicare
    - abilitati privind lucrul în echipa si individual
    - capacitate de sinteza si de prezentare

    Studii/calificari:
    - Studii superioare in domeniul economic

    Experienta:
    - Minim 4 ani in departament de contabilitate
    - Experienta de lucru cu programe de contabilitate sau ERP

    Responsabilitati

    Va avea urmatoarele responsabilitati:

    - asigura contabilitatea furnizorilor de bunuri si servicii
    - asigura contabilitatea clientilor din serviciilor prestate
    - intocmeste si inregistreaza compensarile de creante cu datorii
    - verifica contabilitea operatiunilor de gestiune cu contabilitatea financiara
    - efectueaza punctaje periodice cu furnizorii si clientii
    - verifica alocarea pe centre de cost a inregistrarilor contabile
    - intocmeste jurnalele de TVA;
    - se asigura de primirea, operarea in contabilitate si arhivarea tuturor documentelor
    - tine legatura cu dept IT pentru imbunatatirea aplicatiei contabile
    - intocmeste raportarile de Grup
    - asigura suport contabilului sef la intocmirea situatiilor financiare
    - asigura suport contabilului sef in cadrul controalelor fiscale
    - intocmeste raportari catre statistica si catre BNR
    - efectueaza operatiuni bancare si intocmeste setul de documente pentru platile electronice, licitatii, scrisori de garantie bancara si ridicarile de numerar in lei si valuta;
    - intocmeste ordinele de plata pentru plata datoriilor fiscale
    - inregistreaza extrasele de cont in contabilitate
    - asigura inregistrarea in contabilitate a BO si CEC, verifica corectitudinea completarii acestora
    - efectueaza reconcilierea platilor cu facturile inregistate in contabilitate
    - tine registrul de casa; verifica si inregistreaza in contabilitate operatiunile efectuate prin numerar
    - emite facturi catre partenerii de Grup
    - tine contabilitatea deconturilor cu personalul in lei si in valuta
    - tine legatura cu bancile, clientii si furnizorii in ceea ce priveste atributiunile ce ii revin
    - intocmeste orice situatii, raportari solicitate de catre seful ierarhic direct

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (116)