Senior Purchasing Specialist - steel industry

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile leoHR active.

Vezi toate job-urile Senior Purchasing Specialist - steel industry active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 31.07.2022

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, lider mondial pentru sectorul componentelor din industria automotive, cautam Senior Strategic Purchasing Specialist cu experienta in industria materialelor feroase

    • Minim 2-3 ani experienta pe un post similar obligatoriu in industria otelului (sau industrii conexe - materiale feroase)
    • Studii superioare;
    • Cunoașterea industriei auto și a rețelei europene de achiziții
    • Concentrat pe rezultate și performanță financiară
    • Abilități puternice de comunicare și abilități puternice de negociere
    • Abilități de rezolvare a problemelor
    • Proactiv și automotivat
    • Fluent în limba engleză; franceza reprezinta un avantaj
    • Disponibil pentru călătorii de afaceri

    Responsabilitati

    Va fi responsabil/a pentru achizițiile strategice directe și furnizori pentru Toate Business Unit-urile companiei
    Va derula activitatile cu privire la achizitiile strategice și va fi responsabil/a in a oferi suport in atingere obiectivelor definite în conformitate cu politica de cumpărari a Grupului.

    Responsabilitati principale
    • Raportând directorului de achiziții strategice, va fi responsabil de mărfuri strategice, furnizori strategici si conturi cheie.
    • Gestionarea competitivităţii bazei de aprovizionare;
    • Creșterea pachetului de achiziții pe contracte strategice;
    • Participarea/Gestionarea negocierilor cu furnizorii definiți;
    • Actualizarea/generarea acordului contractual global;
    • Monitorizarea standard permanenta a nivelului de prețuri din companie;
    • Furnizarea informațiilor despre piață ;
    • Sprijin, feedback și direcție pentru analiza costurilor pentru proiecte noi;
    • Sugerarea stimularii creșterii prin parteneriat cu furnizorii ;

    Alte informatii

    Pachet salarial atractiv
    Oportunități de dezvoltare profesionala
    Mediu de lucru international

    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Job national

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (69)