PHP/MySQL Programmer - Internal Platform Development

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Iristel active.

Vezi toate job-urile PHP/MySQL Programmer - Internal Platform Development active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Iristel
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 25.06.2017

    Iristel is Canada’s largest and fastest growing carrier providing innovative communication services that are changing how consumers and businesses communicate. Founded in 1999, Toronto-based Iristel operates Canada’s largest facilities-based local voice network extending Coast-to-Coast-to-Coast as well as Ice Wireless, a GSM carrier with operations in Canada's Far North.

    Cerinte

    PHP (OOP)
    MySQL (Experienta cu volume mari de date este un avantaj)
    HTML/CSS/JavaScript (jQuery este un avantaj)

    Responsabilitati

    Viitorul angajat va lucra pentru un operator de telefonie VoIP cu cea mai larga acoperire in Canada, avand centrul de suport si dezvoltare in Bucuresti Romania.

    Va programa in PHP, MySQL, JavaScript (jQuery).
    Va avea ocazia de a dezvolta aplicatii care acceseaza baze de date cu volum mare (sute de milioane de inregistrari).
    Va fi expus atat la dezvoltare back end cat si front end.
    Isi va imbunatati substantial cunostintele de algoritmica.

    Va face parte dintr-o echipa de research & development a unei companii cu vechime mai mare de 10 ani pe piata de telecomunicatii.

    Remote

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (509)