INGINER PROIECTANT - DOMENIUL (AUTOMOTIVE/ENERGETIC/TRANSPORT/AERONAUTIC)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Personnel Outsourcing active.

Vezi toate job-urile INGINER PROIECTANT - DOMENIUL (AUTOMOTIVE/ENERGETIC/TRANSPORT/AERONAUTIC) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Arhitectura - Design - Proiectare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 04.07.2022

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal, de 10 ani pe piata din Romania cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), suntem o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    Suntem in cautarea unui Inginer Proiectant -Utilaje Mecanice, persoana pasionata, proactiva, cu bune capacitati de organizare, ce doreste sa lucreze intr-un birou de proiectare . Clientul nostru reprezinta un grup de origine franceza, cu o prezenta internationala in continua expansiune (Franta, Maroc, USA) - specializat in servicii de inginerie, proiectare, consultanta tehnica si managementul afacerilor in procesul industrial. Prezenta pe piata romaneasca inca din anul 2000, a permis companiei crearea unei retele solide de clienti si parteneri in diverse sectoare de activitate : Aeronautica, Automobile, Naval, Feroviar, Energie. Dorim o colaborare pe termen lung si dorinta de a valorifica experienta dobandita.

    Cerinte:
    Studii superioare de inginerie mecanica finalizate
    Calitati de comunicare, integrare si interrelationare
    Abilitati analitice
    Spirit de initiativa si de echipa
    Cunostinte bune de desen tehnic industrial si a unui soft de proiectare CAD, CATIA V5/CREO
    Limba engleza este o conditie derizorie iar cunoasterea limbii franceze reprezinta un plus
    Experienta intr-un birou de proiectare (minim 2 ani)

    Responsabilitati

    Proiectarea 2D si 3D a unor utilaje mecanice din diverse domenii (aeronautic /transport /automobile / feroviar / energie)
    Realizarea dosarului de fabricatie: dimensionarea pieselor, intocmirea planurilor de ansamblu si subansambluri, realizarea nomenclatoarelor de repere
    Analizarea propunerilor tehnice si al caietului de sarcini
    Propunerea si alegerea solutiilor tehnice optime in concordanta cu caietul de sarcini si cerintele de calitate, respectand timpii de executie si termenele limita
    Raportarea cu privire la avansarea lucrarilor : ce ramane de facut in raport cu obiectivele
    Realizarea controlulului (3D si 2D)

    Alte informatii

    Beneficii:
    Pachet salarial atractiv compus din salariu net, tichete de masă, bonusuri
    Abonament medical business - MEDLIFE
    Cursuri si training-uri în țară și în străinatate

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (145)