Restaurator arhiva

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ZIPPER ROMANIA active.

Vezi toate job-urile Restaurator arhiva active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Angajator: ZIPPER ROMANIA
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.10.2022

    Zipper Romania acopera cu succes nevoile companiilor de optimizare a fluxurilor interne de date si documente prin solutii si servicii de automatizare si prelucrare a datelor si documentelor receptionate, vehiculate sau expediate intr-o companie si asigura un suport solid pentru reducerea costurilor si a timpului de procesare. Experienta de peste 10 ani in automatizarea datelor si documentelor, acreditarile, certificarile ISO si cifra de afaceri, aduc o vizune clara asupra modului de lucru si garantiei pe care Zipper Romania o ofera companiilor cu care lucreaza si potentialilor clienti.

    Cerinte

    • Studii superioare : diplomă de restaurator arhivă – cerință obligatorie
    • Experienţă profesională: minim 6 luni în activități similare. Experiență în proiecte de arhivare constituie avantaj
    • Capacitatea de a livra o muncă de calitate, cu obținerea de performanță într-o muncă repetitivă
    • Abilități de operare, utilizare echipamente de scanare și fotocopiere
    • Foarte bună atenție la detaliu
    • Abilități de cooperare și lucru in echipă
    • Persoană conștiincioasă, riguroasă, amabilă, calmă, flexibilă, autonomă
    • Cunoștințe de utilizare calculator: MS Office – Word, Excel, Outlook; Internet
    • Disponibilitate pentru deplasare la proiecte

    Responsabilitati

    Activități specifice procesului de restaurare a documentelor:
    • Activități legate de analiza asupra stării fizice
    • Executarea fotografiilor-document anterioare restaurării
    • Restaurarea corpului cărții/documentului
    • Restaurarea legăturii cărții
    • Executarea fotografiilor-document după restaurare
    • Atestarea corectitudinii intervențiilor în dosarul de restaurare
    • Activități legate de folosirea documentelor
    • Activități legate de asigurarea condițiilor de păstrare a documentelor
    • Coordonarea echipei care se ocupa de restaurare
    • Pregatire, scanare, indexare documente

    Alte informatii

    • Salariu motivant
    • Tichete de masa de 15 ron/zi
    • Asigurare medicala privata
    • Decontare transport
    • Concediu de odihna extins, in functie de vechimea in munca
    • Prime de sarbatori.
    • Bonusuri de performanta

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,