Reprezentant Regional Vanzari

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Integra HR active.

Vezi toate job-urile Reprezentant Regional Vanzari active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Angajator: Integra HR
Domeniu:
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Baia Mare
  • Zalau
  • Actualizat la: 21.04.2022

    Integra HR este o altfel de companie de consultanta HR. Suntem aici pentru a gasi omul potrivit la locul potrivit, la momentul potrivit

    Cerinte

    Cunostinte si calificari necesare:
    Studii superioare finalizate in domeniul tehnic constituie avantaj

    Cunostinte solide in vanzari

    Cunostinte MS Office

    Limba engleza – nivel mediu

    Permis de conducere (categoria B)

    Disponibilitate pentru deplasari (NV)

    Experienta ta de munca:
    Experienta semnificativa in vanzari B2B

    Experienta in vanzarea materialelor pentru instalatii in infrastructura si/sau constructii sau a altor produse industrial – constituie avantaj

    Responsabilitati

    Job-ul tau:
    Principalele atributii includ, dar nu se limiteaza la:

    Coordonarea vanzarilor pentru zona alocata (judetele: CJ, MM, SM, SJ, BN, BH), gestionarea relatiei cu clientii.

    Prospectarea pietei si atragerea de noi clienti in portofoliul companiei.

    Negocierea contractelor comerciale si asigurarea implementarii si respectarii clauzelor contractuale.

    Analiza potentialului pietei, monitorizarea vanzarilor si a preferintelor clientilor pentru a determina concentrarea eforturilor de vanzare. Solutionarea reclamatiilor / solicitarilor clientilor cu privire la vanzari si servicii.

    Monitorizarea competitiei (preturi, servicii ale competitorilor)

    Participare activa la realizarea strategiei de vanzari si a obiectivelor de vanzari pentru zona alocata.

    Alte informatii

    Beneficii:
    Pachet financiar constituit din salariu fix (completat de bonusuri de performanta, resursele necesare indeplinirii obiectivelor)

    Posibilitatea de evolutie in plan profesional.

    Integra HR – Suntem aici pentru a gasi omul potrivit la locul potrivit, la momentul potrivit.

    Clientul nostru, compania PLASSON ROMANIA, infiintata in 2002, face parte din grupul PLASSON LTD, lider global, care ofera o gama completa de fitinguri si tubulatura din materiale termoplastice pentru infrastructura-alimentari cu apa sau gaze, instalatii in constructii, instalatii in industrie. Portofoliul de produse al companiei include marcile PLASSON Israel, BAENNINGER Germania, HUERNER Germania.

    Baia Mare, Oradea, Satu-Mare, Job national

    Satu-Mare, Oradea, Baia Mare,