Payroll Implementation Consultant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Colorful HR Leasing active.

Vezi toate job-urile Payroll Implementation Consultant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: Colorful HR Leasing
Domeniu:
  • Inginerie
  • IT Software
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 19.05.2022

    Colorful HR Leasing, membra a grupului ROMANIAN SOFTWARE, este o companie românească ce oferă servicii de Recrutare și Leasing de personal. Totodată, Colorful HR Leasing se ocupă de salarizarea și administrarea personalului, oferind consultanță legislativă și întocmirea de rapoarte variate privind activitatea de HR.

    Inca din 2002, ROMANIAN SOFTWARE este o companie specializata in dezvoltarea si implementarea de produse software din domeniul Resurselor Umane. Cu o experienta de 20 de ani in domeniul IT, compania si-a diversificat continuu activitatea, evoluand de la un dezvoltator de aplicatii software la un furnizor de solutii IT si servicii integrate cu o expertiza profesionista in domeniul Resurselor Umane.

    Cerinte

    ROMANIAN SOFTWARE are multa energie si proiecte frumoase in desfasurare.

    Avem o echipa dedicata implementarii aplicatiilor noastre de HR pentru care suntem in cautarea a 2 colegi pe pozitia de Payroll Implementation Consultant.

    Colorful.hr este o solutie integrata de aplicatii destinata managementului departamentelor de Resurse Umane, solutie construita si consolidata de-a lungul a 20 de ani.

    Ce iti trebuie?
    • Experienta in implementarea aplicatiilor software – minimum 4 ani;
    • Cunoasterea proceselor de salarizare;
    • Cunostinte MS Excel (functii avansate);
    • Cunostinte de baze de date SQL (proceduri, triggeri, functii, viewuri) – reprezinta un avantaj;
    • Studii superioare (Cibernetica, Informatica Economica – reprezinta un avantaj);
    • Abilitati foarte bune de analiza si organizare;
    • Abilitati foarte bune de relationare, colaborare si gestionare a relatiei cu clientul;
    • Capacitate de asimilare rapida de cunostinte noi si dorinta de perfectionare continua.

    Responsabilitati

    Ce presupune activitatea ta?
    • Participarea la elaborarea planului de implementare alaturi de echipa dedicata si de client;
    • Configurarea fluxurilor specifice conform proceselor de HR ale clientilor;
    • Migrarea datelor din sistemele anterioare ale clientului (import de date si informatii in baza de date prin fisiere de import);
    • Intretinerea platformei software prin adaugarea de noi functionalitati, pentru aplicatiile specializate in calcul salarial, pontaj si administrare de personal;
    • Urmarirea si rezolvarea solicitarilor primite de la clienti pentru utilizarea aplicatiilor implementate;
    • Clarificarea informatiilor suplimentare despre cerinte venite de la echipele tehnice (Implementare si Dezvoltare);
    • Asigurarea testarii si a conformitatii cerintelor livrate cu specificatiile tehnice.

    Alte informatii

    Beneficii:
    • Pachet de beneficii flexibil gestionat in aplicatia Benefit;
    • Desfasurarea activitatii : la birou, hibrid sau fully remote;
    • Traininguri;
    • Plan de cariera de lunga durata;
    • Activitati de relaxare: ping-pong, Playstation;
    • Un mediu placut si prietenos.