MANAGER VANZARI - CANALUL HORECA

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Personnel Outsourcing active.

Vezi toate job-urile MANAGER VANZARI - CANALUL HORECA active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 28.06.2022

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal, de 10 ani pe piata din Romania cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), suntem o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    Studii superioare finalizate
    Carnet conducere categoria B
    Experienta in canalul HORECA minim 3 ani
    Experienta in management
    Bune cunostinte de limba engleza atat vorbit cat si scris
    Bune cunostinte de operare PC: MS Office, Internet, Outlook
    Capacitate foarte buna de organizare, planificare si coordonare a activitatii
    Excelente abilitati de comunicare, relationare si negociere
    Foarte buna capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii
    Gandire strategica
    Orientarea catre realizarea obiectivelor
    Orientarea catre client si intelegerea profilului clientului
    Orientare catre inovatie

    Responsabilitati

    Dezvoltarea sistemului de distributie HORECA la nivel de Bucuresti pe canalele de distributie traditionale si moderne
    Dezvoltarea si propunerea de solutii pentru consolidarea pozitiei produselor companiei pe piata
    Identifica si analizeaza tendintele si oportunitatile de dezvoltare ale pietei HORECA
    Elaborarea si implementarea unor instrumente de management care sa sustina si sa contribuie la atingerea intereselor si obiectivelor companiei in canalul HORECA
    Supervizeaza activitatea echipei de vanzari care are in portofoliu clientii de tip Horeca pentru atingerea obiectivelor de profitabilitate si volum de marfa pentru canalul HORECA;
    Analizeaza in mod constant competitia din canalul HORECA si propune masuri cu impact pozitiv in cresterea cotei de piata a companiei;
    Analizeaza evolutia vanzarilor si ia masuri pentru realizarea target-ului lunar si pentru solutionarea problemelor aparute in derularea activitatii
    Analizeaza permanent evolutia tuturor KPI`s (indicatori cheie de performanta) stabiliti de companie la nivelul canalului Horeca si ia masuri pentru indeplinirea acestora
    Propune si implementeaza modalitati optime de promovare a imaginii si produselor companiei in canalul HORECA;
    Participa la negocieri de contracte cu clientii Horeca astfel incat bugetul si resursele firmei sa fie utilizate cat mai eficient posibil.
    Monitorizeaza indeplinirea bugetelor si a forecast-urilor pentru canalul HORECA
    Initiaza, controleaza si dezvolta parteneriate cu principalii clienti HORECA (activi/potentiali)
    Asigura si dezvolta colaborarea cu celelalte departamente pentru desfasurarea in bune conditii a activitatii companiei
    Intocmeste rapoarte periodice privind situatia din piata si propune planuri de actiune pe termen scurt, mediu si lung
    Intocmeste si implementeaza strategia de vanzari pentru penetrarea unor noi categorii de clienti si pentru imbunatatirea situatiei existente
    Dezvolta potentialul clientilor, urmareste tendinte si oportunitati ale pietei HORECA
    Reprezinta compania si intretine contacte cu principalii clienti HORECA ai companiei
    Propune programe specifice de instruire si imbunatatire a performantei echipei de vanzari pentru canalul HORECA

    pachet salarial atractiv compus din salariu fix si comisioane/bonusuri
    tichete de masa
    masina de serviciu

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Chitila,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (143)