Consilier credite bancare

Angajator: APT Prohuman
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Baia Mare
  • Satu-Mare
  • Actualizat la: 19.05.2022
    Scurta descriere a companiei

    APT RESOURCES & SERVICES SRL

    Cu o prezență de peste 25 de ani pe piața românească de resurse umane, grupul de firme APT este prezent în avangarda primilor cinci furnizori de servicii complexe de HR din România.

    Ca o confirmare a performantei noastre in domeniul resurselor umane, din vara 2017 am devenit parte a grupului PROHUMAN, unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata de resurse umane din zona Balcanilor.

    Strategia Grupului APT se concentrează pe dezvoltarea proactivă a pieței muncii, pentru care identifică, pregătește și oferă specialiști competenți, absolvenți sau studenți cu potențial. Noi aducem omul potrivit la locul potrivit. Cu un palmares de peste 15.000 de angajări, acoperim cele mai căutate domenii, cu focus pe BPO, finanțe-bănci, IT&C, inginerie, retail, auto-motive.

    Adresa: str. Clucerului 82B2, sector 1 Bucuresti, telefon: +40 21 222 13 03.

    Autorizație de muncă temporară: seria B nr.0000012/11.11.2015 înregistrată în Registrul Național de Evidență a Agenților de Muncă Temporară la poziția 7.

    Autorizație de prelucrare date cu caracter personal :18638.

    APT se angajează să vă protejeze datelele dumneavoastră cu caracter personal. Detalii despre prelucrarea datelor dvs. de către APT puteti gasi pe website-ul nostru.

    Cerinte

    Daca ai:

    - Foarte bune abilitati de comunicare, convingere si negociere;

    - Capacitate de organizare si orientare spre atingerea obiectivelor;

    - Pasiune pentru a veni in intampinarea clientilor si atitudine proactive;

    - Studii medii;

    - Experienta in vanzari directe, sectorul financiar bancar/ asigurari;

    - Abilitati foarte bune de lucru in echipa;

    Responsabilitati

    Atunci vei putea:

    - Prospecta si identifica potentiali clienti (persoane fizice);

    - Propune clientilor oferta de produse financiar-bancare cu scopul de a incheia cu succes procesul de vanzare;

    - Mentine relatia cu clientii pe toata perioada derularii contractului de creditare;

    - Realiza rapoartele de activitate solicitate de managerul direct;

    Alte informatii

    Iti oferim:

    - Training de specialitate;

    - Oportunitatea de a-ti dezvolta o cariera de succes intr-un mediu competitive;

    - Posibilitati de dezvoltare personala si profesionala;

    - Contract individual de munca;

    - Pachet salarial motivant: salariu fix + bonus lunar (in functie de performanta);