Director financiar

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ABC Human Capital active.

Vezi toate job-urile Director financiar active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: ABC Human Capital
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.06.2022

    ABC Human Capital este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.
    Anul 2005 a reprezentat momentul concretizarii unui ideal: fondarea unei agentii de recrutare si executive search ce pune la dispozitia clientilor sai atat consultanta in recrutare si headhunting, precum si intreaga gama de servicii aferente capitalului uman.
    Adaptam cu succes noile tendinte din domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.
    Activitatea noastra se traduce in solutii inteligente bazate pe baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si headhunting.

    Cerinte

    Candidatul ideal:
    • Absolvent de studii superioare economice, de preferat finanțe sau contabilitate;
    • Experiență de minim 3 ani într-o poziție similară;
    • Bune cunoștințe de operare PC (MS Office și a unor programe de contabilitate);
    • Cunoștințele de limba engleză (constituie avantaj);
    • Foarte bune abilități de organizare, conducere, comunicare și relaționare;
    • Persoană dinamică, responsabilă, cu gândire analitică și sintetică, rezistentă la stres, onestă și confidențială;
    • Experienta de munca in companii de productie constituie avantaj.

    Responsabilitati

    • Conduce, coordonează și răspunde de activitatea departamentului financiar-contabil în conformitate cu legislația în vigoare;
    • Coordoneaza activitatile financiar contabile si fiscale, de raportare și controlling, trezorerie și cash management
    • Contribuie la performanța financiară a companiei, urmărind obiectivele operaționale pe termen scurt, mediu și lung și impactul financiar al acestora, coordonând procesul de bugetare și forecast
    • Răspunde de modul de îndeplinire a sarcinilor de serviciu de către personalul din subordine;
    • Calcularea, înregistrarea și declararea impozitelor și taxelor către bugetul de stat;
    • Urmărește înregistrarea cronologică și sistematică a datelor contabile în softul de contabilitate al societății;
    • Controlează și răspunde de modul de prelucrare a datelor contabile, precum și de exactitatea înregistrărilor care se fac în conturile contabile;
    • Furnizează informații financiare clare și fiabile, ajuntând la luarea unei decizii și răspunde obligațiilor legale din punct de vedere al registrelor contabile;
    • Evaluează periodic din punct de vedere profesional personalul din subordine;
    • Aduce la cunoștință persoanelor din subordine modificările legislative și verifică aplicarea corectă a acestora;

    Asteptam cv-ul pe adresa de email: recrutare[@]abchumancapital.ro

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (63)