Coordonator Atelier Matriterie SDV

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile GiGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Coordonator Atelier Matriterie SDV active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: GiGroup Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 10.06.2022

    We #changelives! Descoperă oportunități globale cu GI Group Holding, un pionier în servicii HR care valorizează și promovează evoluția carierei tale.

    Parte a unei echipe de peste 6700 de specialiști prezenți în 34 de țări, noi ne angajăm să dezvoltăm piața muncii prin soluții inovatoare și personalizate. Alege să lucrezi într-un mediu care apreciază valoarea personală și profesională.

    Construiește-ți cariera cu noi! Contactează-ne pentru a explora cum te putem ajuta.

    Cerinte

    Candidatul Ideal:

    Studii finalizate in domeniu tehnic;
    Experienta anterioara ca Sculer Matriter - minim 3 ani;
    Abilitati de organizare, de rezolvare a problemelor si imbunatatire proces;
    Cunostinte despre metalurgie (duritatea otelului, starea, temperatura) si tratament de suprafata;
    Abilitati de citire,/modificare/interpretare desen 3D/2D;
    Limbi straine: engleza mediu.

    Responsabilitati

    Coordonarea activitatilor specifice departamentului SDV:

    Coordoneaza activitatea de realizare a SDV-urilor interne ale companiei;
    Coordoneaza personalul din cadrul Atelierului SDV;
    Standardizeaza solutiile tehnice ( lesson learned SDV-uri) si le include in caietele de sarcini ale SDV-urilor in vederea cresterii fiabilitatii in timpul functionarii si reducerii costurilor de exploatare ale SDV-urilor pe intreg ciclul de viata;
    coordoneaza activitatea de verificare si validare a proiectelor SDV-urilor, echipamente speciale (partea mecanica ) receptionate de la furnizori sau realizate intern pana la stabilirea solutiei finale conform procedurilor interne si cerintelor clientului;
    Analizeaza rapoartele dimensionale (FOT , MAP 1….) in vederea stabilirii impreuna cu seful de proiect a obiectivelor de corectie;
    Asigura suport tehnic deparatamnetului achizii in mentinerea relatiilor cu furnizorii de SDV uri, precum si in procesul de prospectare continua a pietei furnizorilor de SDV-uri cu scopul dezvoltarii paletei de furnizori;
    Participa la etapa de fezabilitate impreuna cu seful de proiect/ echipa de proiect (atunci cand este solicitat);
    Asigura suport departamentului calitate/ productie/ mentenata SD-uri in rezolvarea 8D-urilor interne sau externe/ incidentelor de calitate.

    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (6)