Coordonator Atelier Matriterie SDV

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 24.05.2022

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Candidatul Ideal:

    Studii finalizate in domeniu tehnic;
    Experienta anterioara ca Sculer Matriter - minim 3 ani;
    Abilitati de organizare, de rezolvare a problemelor si imbunatatire proces;
    Cunostinte despre metalurgie (duritatea otelului, starea, temperatura) si tratament de suprafata;
    Abilitati de citire,/modificare/interpretare desen 3D/2D;
    Limbi straine: engleza mediu.

    Responsabilitati

    Coordonarea activitatilor specifice departamentului SDV:

    Coordoneaza activitatea de realizare a SDV-urilor interne ale companiei;
    Coordoneaza personalul din cadrul Atelierului SDV;
    Standardizeaza solutiile tehnice ( lesson learned SDV-uri) si le include in caietele de sarcini ale SDV-urilor in vederea cresterii fiabilitatii in timpul functionarii si reducerii costurilor de exploatare ale SDV-urilor pe intreg ciclul de viata;
    coordoneaza activitatea de verificare si validare a proiectelor SDV-urilor, echipamente speciale (partea mecanica ) receptionate de la furnizori sau realizate intern pana la stabilirea solutiei finale conform procedurilor interne si cerintelor clientului;
    Analizeaza rapoartele dimensionale (FOT , MAP 1….) in vederea stabilirii impreuna cu seful de proiect a obiectivelor de corectie;
    Asigura suport tehnic deparatamnetului achizii in mentinerea relatiilor cu furnizorii de SDV uri, precum si in procesul de prospectare continua a pietei furnizorilor de SDV-uri cu scopul dezvoltarii paletei de furnizori;
    Participa la etapa de fezabilitate impreuna cu seful de proiect/ echipa de proiect (atunci cand este solicitat);
    Asigura suport departamentului calitate/ productie/ mentenata SD-uri in rezolvarea 8D-urilor interne sau externe/ incidentelor de calitate.