Tehnician Mecanic atelier - utilaje de constructii

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 17.05.2022

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group recruteaza Tehnician Mecanic pentru o companie care furnizeaza utilaje de contstructii si ofera servicii de intretinere a acestora.

    Profilul candidatului:

    - Studii medii tehnice (electromecanica, mecanica agricola, mecanica auto, mecanica industriala);
    - Experienta de minim 2 ani pe un post similar, plus intre 60 – 80 ore de formare teoretica;
    - Constituie un avantaj experienta in domeniul utilajelor de constructii, industriale sau agricole, al autovehiculelor sau in domenii conexe;
    - Experienta in urmatoarele activitati: service, mecanizare, lucrul cu documentatia tehnica, dar nu obligatoriu;
    - Bune cunostinte de mecanica, electricitate/ electronica, hidraulica;
    - Cunostinte operare PC (Word, Excel; sisteme de gestiune informatica a datelor);
    - Cunostinte medii de limba engleza.

    Responsabilitati

    - Efectueaza, in atelier, activitati de reparare, revizie si intretinere a utilajelor si echipamentelor din toata gama (din punct de vedere mecanic, hidraulic si electric);
    - Responsabil de respectarea indicatiilor din partea seful de atelier/ responsabilul atelier/ seful de echipa, aplicand regulile privind timpii operationali si consemnele de securitate : spalare, asamblare, dezasamblare, apreciere a starii, prelucrari mecanice, control, reglaje, vopsire, reconditionare simpla a subansamblelor, operatiuni de mentenanta pe baza devizului;
    - Utilizeaza dispozitive de verificare, masurare, reglare; Intervine ocazional in afara atelierului, pentru suport tehnic;
    - Efectueaza auto-verificari;
    - Utilizeaza documentatia tehnica uzuala pusa la dispozitie - micro fise, manuale, documentatie electronica etc;
    - Ocazional, opereaza utilaje de ridicat si transportat si deplaseaza motoare si componente ale utilajelor;
    - Asigura mentinerea in buna stare a sculelor si dispozitivelor verificatoare precum si curatenia la locul de munca;
    - Intocmeste lista de piese de schimb necesare pentru reparatia incredintata;
    - Transmite superiorului ierarhic solicitarile de echipamente;
    - Intocmeste documentatia si raportarile necesare;
    - Completeaza fisele de misiune; Intocmeste SIMS;
    - Informeaza superiorul ierarhic cu privire la evolutia interventiilor si dificultatile intalnite in executarea lucrarilor.