Internship Sebes

Angajator: Imsat
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: practica
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Sebes
  • Actualizat la: 11.05.2022

    Recunoscut ca expert in sectoarele de activitate din Industrie, Energie, Infrastructura Cladirilor sau a Transporturilor, IMSAT Groupe SNEF proiecteaza, dezvolta si integreaza solutii multitehnice pentru cele mai complexe aplicatii.

    Identificarea nevoilor, oferirea celor mai bune solutii tehnice si indeplinirea, de fiecare data, a indicatorilor de performanta ceruti, stau la baza increderii pe care clientii ne-o acorda de aproape 60 de ani.

    Cerinte

    Ce cautam:
    • Studenti in ani terminali sau masterat, la specializarile: inginerie electrica sau automatica si calculatoare.
    • Atitudine proactiva si deschidere catre nou;
    • Creativitate si adaptabilitate;
    • Comunicare si lucru in echipa;
    • Spirit inovativ;
    • Ambitie si pasiune;
    • Capacitate si dorinta de invatare rapida;

    Scopul principal al programului este crearea unor oportunităţi de învăţare practică pentru tinerii studenţi, in cadrul unei echipe de profesionisti.

    Programul se va desfasura in perioada iulie - septembrie, perioadă în care studentii vor fi implicaţi în proiecte pe domeniul electric si automatizari industriale.

    Activitatea se va desfasura în cadrul IMSAT Agentia Transilvania, cu sediul in Sebes.

    Așteptăm aplicațiile dvs. până la data de 10 mai 2022.

    Numai candidații selectați vor fi contactați.

    Responsabilitati

    Ce oferim:

    - Stagiu de practica platit
    - Acumularea de cunostinte tehnice si practice, ca punct de plecare in cariera ta pe zona de executie
    - Experienta in lucrul in echipa
    - Posibilitatea de a cunoaste o companie cu traditie de peste 60 de ani in domeniul serviciilor industriale
    - Tutori cu experienta, care sa te indrume si sa raspunda intrebarilor tale
    - Posibilitatea de angajare ulterioara in cadrul companiei noastre