Internship Sebes

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Imsat active.

Vezi toate job-urile Internship Sebes active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Imsat
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: stagiu de practica
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Sebes
  • Actualizat la: 24.05.2023

    Proiectant si integrator de solutii multi-tehnice, IMSAT ofera servicii integrate ca antreprenor general sau divizate ca furnizor de pachete tehnice, pentru urmatoarele specializari: automatizari si sisteme industriale, roboti industriali si sisteme de celule robotizate, sisteme de securitate, instalatii electrice, instalatii mecanice, HVAC si echipamente electrice.

    Recunoscuti ca experti de incredere, suntem alaturi de clientii nostri in toate etapele unui proiect, de la proiectare la management de proiect, fabricatie, montaj, punere in functiune si mentenanta si oferim solutii pentru cele mai complexe aplicatii din domeniile: industrial, infrastructura cladiri, infrastructura transporturilor si energie.

    Membra a grupului francez SNEF din 2007, IMSAT numara astazi un colectiv de peste 900 de angajati, o cifra de afaceri medie anuala de 60 de milioane de euro, cu proiecte implementate in peste 35 de tari de pe glob in cei 60 de ani de istorie.

    Cerinte

    Ce cautam:
    • Studenti in ani terminali sau masterat, la specializarile: inginerie electrica sau automatica si calculatoare.
    • Atitudine proactiva si deschidere catre nou;
    • Creativitate si adaptabilitate;
    • Comunicare si lucru in echipa;
    • Spirit inovativ;
    • Ambitie si pasiune;
    • Capacitate si dorinta de invatare rapida;

    Scopul principal al programului este crearea unor oportunităţi de învăţare practică pentru tinerii studenţi, in cadrul unei echipe de profesionisti.

    Programul se va desfasura in perioada iulie - septembrie, perioadă în care studentii vor fi implicaţi în proiecte pe domeniul electric si automatizari industriale.

    Activitatea se va desfasura în cadrul IMSAT Agentia Transilvania, cu sediul in Sebes.

    Așteptăm aplicațiile dvs. până la data de 10 mai 2022.

    Numai candidații selectați vor fi contactați.

    Responsabilitati

    Ce oferim:

    - Stagiu de practica platit
    - Acumularea de cunostinte tehnice si practice, ca punct de plecare in cariera ta pe zona de executie
    - Experienta in lucrul in echipa
    - Posibilitatea de a cunoaste o companie cu traditie de peste 60 de ani in domeniul serviciilor industriale
    - Tutori cu experienta, care sa te indrume si sa raspunda intrebarilor tale
    - Posibilitatea de angajare ulterioara in cadrul companiei noastre

    Aplica fara CV
    Sebes,

    Alba Iulia, Blaj, Sebes,