Responsabil Vanzare Ambalaje / Consumabile - Industria Vinului / Bauturilor

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile QLT® Group România | Recrutare active.

Vezi toate job-urile Responsabil Vanzare Ambalaje / Consumabile - Industria Vinului / Bauturilor active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Agricultura active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: QLT® Group România | Recrutare
Domeniu:
  • Agricultura
  • Productie
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 30.08.2022
    Scurta descriere a companiei

    MISIUNEA QLT® Group România | Recrutare

    Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

    Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrați.

    "Pesimistul vede dificultăți în orice oportunitate. Optimistul găsește oportunități în orice dificultate.” (Winston Churchill)"

    Cerinte

    Principal furnizori de produse, echipamente, ambalaje si piese de schimb pentru industria vinului din Europa de Est, cu filiale in Romania, Bulgaria, Republica Moldova si Republica Macedonia de Nord.

    Activitatea se va derula in mare parte pe teren, la sediile companiilor partenere din Bucuresti si tara.

    Obiectivele jobului: Coordonarea activitatii de vanzare ambalaje/consumabile (sticle, dopuri, capsule) si maximizarea vanzarilor pe aceasta divizie.

    Cerinte:
    · Experienta pe o pozitie similara de preferat in: industria vinului, bauturilor, agroalimentara, ambalajelor, FMCG;
    · Excelente abilitati de vanzare B2B, mentinerea si dezvoltarea portofoliu clienti;
    · Persoana orientata spre indeplinirea obiectivelor comerciale;
    · Engleza nivel bun (franceza reprezinta avantaj);
    · Abilitati de prezentare, organizare si negociere contractuala;
    · Cunostinte MS Office, aplicatii CRM, ERP etc;
    · Carnet auto categoria B si disponibilitate la deplasari frecvente in tara.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    · Coordonarea activitatii de vanzare ambalaje (sticle, dopuri si capsule);
    · Indeplinirea obiectivelor de vanzare, analize stocuri produse;
    · Realizarea ofertelor comerciale, negocieri contractuale cu clientii companiei;
    · Mentinerea si dezvoltarea portofoliului de clienti din industria vinului, a bauturilor spirtoase;
    · Analiza pietei de profil in vederea imbunatirii serviciilor companiei;
    · Sustinerea prezentarilor de produse la client;
    · Raportare periodica catre top management.

    Alte informatii

    Oferta:
    · Contract nedeterminat, norma intreaga;
    · Salariu fix negociabil in functie de experienta in domeniu;
    · Bonus motivant raportat la vanzari:
    · Logistica necesara (masina, telefon, laptop).