Marketing Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Ana-Maria Garbea HR Consulting active.

Vezi toate job-urile Marketing Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Ana-Maria Garbea HR Consulting
Domeniu:
  • Banci
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.05.2022
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    În acest rol, poți să îți demonstrezi competențele în marketing online si offline, pentru că în experiența ta recentă ai reușit să faci proiecte inovatoare/de succes pentru branduri locale sau globale.

    Ești un candidat potrivit pentru Simplu Credit dacă ești familiarizat cu campaniile de performance, social media, dacă știi să lucrezi cu agentii și să bugetezi campanii digital-first. Totodata, ai apetit mare de invatare, pentru ca serviciile financiare au specificul lor si este nevoie sa intelegi mediul de business. Noi te vom sustine cu un onboarding bine structurat.

    Cum arata viitorul nostru coleg:
    • Onest și responsabil în munca ta
    • Creativ și atent la detalii
    • Organizat și dornic să învețe lucruri noi și tool-uri digitale
    • Motivat să inspire și să fie un coechipier altruist. Îți va face plăcere să îi mentorezi pe colegii tăi despre cum să fie ambasadorii brandului (programe, evenimente, companie)
    • Cunoștințe avansate Microsoft Office. Constituie un plus experiența în utilizarea programelor inDesign / Adobe Photoshop / Adobe Illustrator
    • E un plus dacă ai cunoștințe despre piața IFN/Banking din România sau experienta anterioara in marketing pentru aceasta arie

    Responsabilitati

    • Elaborarea strategiiilor și planurilor de marketing. Vei fi principalul strateg pentru promovarea Simplu Credit la nivel național
    • Optimizarea bugetelor de promovare pentru maximizarea rezultatelor. Vei avea independență în împărțirea eficientă a bugetului între strategiile de inbound (generare de leaduri) și outbound (poziționarea Simplu Credit și transmiterea poveștii brandului pentru targetarea extinsă)
    • Măsurarea și urmărirea KPI-urilor stabiliți împreună cu businessul
    • Analizarea și identificarea modalităților de îmbunătățire a ratei de conversie
    • Monitorizarea și raportarea performanței campaniilor implementate
    • Urmărirea competitorilor, precum și a tendințelor din piață
    • Realizarea materialelor de promovare online (copywriting, editare basic a materialelor vizuale, pregătirea campaniilor de direct mailing, experiență de editare în WordPress, administrare site

    Alte informatii

    De ce sa vii in echipa Simplu Credit:

    • O super echipă și un sediu ultra central (Piața Victoriei)
    • Pachet salarial atractiv
    • Bonus anual de performanță
    • Bonuri de masă
    • Asigurare medicală în rețeaua Regina Maria
    • Decontarea cheltuielilor de transport în comun în limita a 80 de lei/lună
    • Sistem de lucru hibrid, dupa perioada de proba
    • Contextul potrivit să crești odată cu o companie dinamică si sa îți lași amprenta asupra business-ului

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (151)