Sales Specialist-Craiova

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Prohuman active.

Vezi toate job-urile Sales Specialist-Craiova active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Prohuman
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Craiova
  • Actualizat la: 15.06.2022

    With over 25 years of experience on the Romanian HR market, PROHUMAN APT (former APT Resources & Services) is the one of the biggest players in the industry, a force concentration evenly deployed across different specialties. Having approximate 4000 employees (mostly higher educated) in BPO and temporary work assignments, as of 2021, PROHUMAN APT ranks in the Top 3 HR providers in Romania.

    Cerinte

    Studii tehnice sau studii economice absolvite;
    Experienta in industria auto;
    Orientat catre client;
    Orientat spre dezvoltarea si relationarea intr-o echipa;
    Intelegerea procedurilor financiare si de vanzari si fezabilitatea acestora;
    Cunostinte bune de limba engleza de afaceri;
    Limba germana reprezinta un avantaj;
    Dorinta de a se dezvolta in mod constant;
    Intelegerea termenilor tehnici de baza;
    Interes fata de produsele companiei si de modul in care se dezvolta compania.

    Responsabilitati

    Urmareste si mentine datele comerciale din sistemele SAP/Excel/PLM/Up2Go ale companiei;
    Furnizeaza clientului informatiile necesare intr-o manierea eficienta si profesionista;
    Urmarirea continua a ofertei si a comenzilor;
    Crearea de comenzi pentru piese de pre-productie si mentinerea programelor de livrare pentru productia de serie;
    Facturare;
    Verificare preturilor si facturilor restante;
    Verificare informtiilor despre clienti in SAP;
    Mentinerea datelor de baza in SAP;
    Verificarea comenzilor clientilor si escaladarea in cazul in care exista abateri de la oferta companiei.

    Alte informatii

    Salariul motivant;
    Program de lucru flexibil;
    Alte bonusuri si beneficii;
    Mediu de lucru tanar si dinamic.

    Aplica fara CV
    Craiova,

    Aplica fara CV
    Craiova, Timisoara,

    Aplica fara CV
    Craiova, Ramnicu Valcea,

    Vezi job-uri similare (12)