Specialist Logisitca-Craiova

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Prohuman active.

Vezi toate job-urile Specialist Logisitca-Craiova active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Prohuman
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Craiova
  • Actualizat la: 23.05.2022

    With over 25 years of experience on the Romanian HR market, PROHUMAN APT (former APT Resources & Services) is the one of the biggest players in the industry, a force concentration evenly deployed across different specialties. Having approximate 4000 employees (mostly higher educated) in BPO and temporary work assignments, as of 2021, PROHUMAN APT ranks in the Top 3 HR providers in Romania.

    Cerinte

    Studii superioare in domeniul economic sau tehnic;
    Experienta profesionala in managementul materialelor, achizitii sau controlul inventarului;
    Experienta intr-o companie din domeniul automotive min 1 an;
    Cunoasterea practica a sistemelor SAP, MRP si Kanban;
    Cunoasterea pachetului Office;
    Cunostinte din industria auto;
    Dorinta de a se dezvolta si de acumulare a noi cunostinte;
    Engleza: nivel avansat;
    Germana: avantaj.

    Responsabilitati

    Mentinerea modului de lucru conform standardelor;
    Detectarea şi rezolvarea sau escaladarea anomaliilor;
    Organizarea de activitati de imbunatatire continua in departamentul de logistica;
    Asigura necesarul de spatiu in momentul in care sunt programate teste pentru un nou produs;
    De asemenea, calculeaza necesarul de piese pentru a acoperi perioada de teste;
    Asigura planul de epuizare pentru piesele pentru versiunile pe plan de epuizare;
    Implementarea celor mai bune practice;
    Analiza zilnica a cerintelor clientilor;
    Organizeaza trasporturile speciale daca este nevoie si obtine aprobarile necesare efectuarii lor
    Persoana de contact cu autoritatile vamale.
    Se asigura ca echipamentele mobile sunt folosite si intretinute corespunzator
    Escaladeaza anormalitatile in SAP;
    Asigurarea acuratetii inventarului prin efectuarea fizica a acestuia;
    Emite documentelele necesare livarii.

    Alte informatii

    Salariul motivant;
    Bonusuri si beneficii;
    Mediul de lucru placut si profesionist;
    Program de lucru flexibil.

    Hybrid

    Craiova,