Junior IT Specialist - perioada determinata 1 an

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Nestle Romania active.

Vezi toate job-urile Junior IT Specialist - perioada determinata 1 an active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Angajator: Nestle Romania
Domeniu:
  • IT Hardware
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.07.2022

    La Nestlé vei descoperi o lume bazata pe respect – pentru sine, pentru colegi, pentru diversitate si pentru viitor. Respectul ghideaza toate deciziile noastre si contureaza experienta pe care o oferim fiecarui angajat, indiferent de nivelul orgazitional la care se afla.

    Cerinte

    - Abilitati analitice si de solutionare a problemelor

    - Cunostiinte tehnice IT

    - Abilitati de comunicare, exprimare clara, scris si vorbit

    - Abilitati de limba engleza

    Responsabilitati

    Jr. IT Specialist are urmatoarele arii de expertiza:

    Suport pentru utilizatori

    • Oferă suport pentru incidente legate de IT (hardware), inclusiv rețea, dispozitive mobile etc.
    • Oferă suport hardware și software pentru locații la distanță (magazin Nespresso).
    • Asigura training IT pentru utilizatorii Nespresso.
    • Ofera suport de configurare pentru sistemele specifice Nespresso / Nestle.

    Gestionarea incidentelor:

    • Examineaza, valideaza și atribuie sau rezolva incidentele deschise în funcție de prioritate.

    Gestionarea activelor:

    • Instaleaza și configureaza sisteme hardware și software.
    • Asista la activitățile legate de inventar.
    • Actualizeaza gestiunea sistemelor.
    • Participa în activitățile de achiziții legate de IT.

    Livrare de proiect:

    • Participa alaturi de functiile din business pentru livrarea proiectelor gestionate la nivel local.
    • Furnizeaza informații legate de IS/IT pentru proiectele locale

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Nestle Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Nestle Romania >>