Biolog / Biochimist Specialist GALATI

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile EVA Medical active.

Vezi toate job-urile Biolog / Biochimist Specialist GALATI active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Farmacie - Medicina active pe Hipo.ro

Angajator: EVA Medical
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Galati
  • Actualizat la: 01.03.2023

    Clinica EVA Medical este unul dintre cei mai importanti furnizori de Servicii Medicale, care isi propune sa ofere pacientilor Servicii de calitate, diagnostic, tratamente personaliate si accesul la cele mai noi si avansate terapii.
    Clinica oferă Servicii de consultanții medicală în toate specialitățile, accesul la explorări ecografice, endoscopice și ultra-sonografice moderne, terapia cu laser CO2 pentru microchirurgia intimității si nu in ultimul rand chirurgie estetica si tratamente de infrumusetare.
    Laboratorul EVA Medical este dotat cu aparatura de ultimă generație care prelucreaza un numar de peste 1000 de tipuri de analize medicale uzuale si avansate.
    Compania oferă o gamă largă de Servicii Medicale prin Rețeaua Proprie de Clinici deschise in Bucuresti, Ploiesti, Galati, Constanta si Iasi, facilități de îngrijire specializată și laboratoare, prin intermediul carora venim in intampinarea pacientilor cu solutii personalizate.
    Perseverenta, performanta, inovatia si rezultatele obtinute stau la baza diferentierii sale pe Piata Serviciilor Medicale din Romania.
    Valorile EVA Medical: profesionalism, seriozitate, pasiune pentru calitate și inovație. Ne dorim să menținem aceste valori la cel mai înalt nivel cu ajutorul echipei medicale experimentate, care prin dăruire și implicare isi aduc aportul direct în monitorizarea starii de sanatate a pacienților.
    In Clinicile EVA Medical sănătatea pacienților este principalul nostru obiectiv, asadar cifrele vorbesc pentru noi:
    • peste 5000 pacienti diagnosticati si tratati anual
    • 2 000 000 euro investiti in aparatura medicala de laborator
    • Peste 1 500 000 analize efectuate anual
    • Diagnostic de laborator in 24 ore
    • Peste 200 cadre medicale de specialitate

    Cerinte

    • Diplomă de studii care atestă specialitatea;
    • Autorizație de liberă practică, vizată pe anul în curs;
    • Experiența de minim 3 ani în domeniu ;
    • Organizare, flexibilitate și atitudine deschisă;
    • Cunoștințe de operare pe calculator
    • Bune abilități de comunicare și lucru în echipă;
    • Capacitate de decizie.

    Responsabilitati

    • - organizeaza si raspunde de activitatea in departament;
    • - foloseste metodele si tehnicile corespunzatoare de diagnostic in specialitatea respectiva;
    • - intocmeste referatele de necesitate pentru reactivi si consumabile in departament;
    • - executa analizele cerute de medicii trimitatori;
    • - analizeaza modul de inregistrare a rezultatele analizelor si indicii calitativi ai activitatii medicale din laborator;
    • - aduce la cunostinta medicului sef de laborator si managerului toate evenimentele deosebite precum si masurile intreprinse;
    • - efectueaza controlul intern si extern de calitate din departament, asigurand corectitudinea rezultatelor inregistrate;
    • - controleaza si conduce instruirea cadrelor din subordine;
    • - asigura prin masuri adecvate receptia, depozitarea, conservarea, punerea in serviciu, exploatarea si intretinerea aparaturii din departament, conform procedurilor si instructiunilor de lucru;
    • - asigura identificarea si monitorizarea neconformitatilor aparute, indiferent de gravitatea acestora,propune masuri corective si preventive si urmareste realizarea lor
    • - asigura efectuarea si inregistrarea corecta a analizelor;
    • - analizeaza rezultatele analizelor sesizand in termen cazurile in care se impun masuri imediate de corectie, oprirea executiei sau verificari suplimentare;
    • - valideaza rezultatele;
    • - prezinta cazurile deosebite medicului sef de laborator;
    • - raspunde prompt la solicitari in caz de urgente medicale;
    • - intocmeste propuneri pentru completarea si / sau modernizarea dotarii laboratorului;
    - propune verificarea metrologica periodica a aparaturii in conformitate cu prevederile normelor legale in domeniu;

    Alte informatii

    OFERIM PACHET SALARIAL ATRACTIV!

    BUCURESTI, Focsani, Galati,