Inginer proiectant constructor (structuri metalice)

Angajator: Imsat
Domeniu:
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 10.04.2024
    Remote work: On-site

    Candidatul ideal

    • Absolvent al Universitatii Tehnice de Constructii, Facultatea de constructii Civile, Industriale si Agricole
    • Minim 3 ani experienta in proiectare structuri metalice si constructii industriale
    • Cunostinte avansate de calcul structural cu elemente finite FEM ( Robot Structural Analysis constituie avantaj), detaliere structurala 3D – (Tekla Structures)
    • Cunostinte avansate a cel putin unui program de tip cad (AUTOCAD 2D, 3D, Inventor – constituie avantaj)
    • Operare PC (Pachetul Office, Outlook), MS Project
    • Cunoasterea normelor de proiectare in constructii (Coduri nationale, Eurocode)
    • Limba engleza nivel avansat; cunoastera limbii franceze prezinta avantaj
    • Abilităţi de analiză şi sinteză.
    • Atenţie, perspicacitate, conştiinciozitate, spirit de iniţiativă, capacitate de a lua decizii.
    • Seriozitate, abilitati de planificare si organizare in vederea respectarii termenelor de predare.
    • Persoana cu atitudine pozitiva.

    Descrierea jobului
    • Stabilirea solutiei constructive sub indrumarea personalului cu experienta
    • Evaluarea ipotezelor si combinatiilor de incarcare
    • Efectuarea calculului static si a dimensionarilor pentru lucrari de complexitate redusa/medie
    • Elaborarea desenelor de ansamblu (beton si structuri metalice)
    • Elaborarea detaliilor tipice
    • Elaborarea desenelor de executie beton
    • Elaborarea desenelor de structuri metalice la nivel workshop
    • Intocmirea caietelor de sarcini pentru executie
    • Intocmirea extraselor de materiale
    • Intocmirea pieselor scrise (memoriu tehnic, programe de urmarire a calitatii executiei si a programului de urmarire a comportarii in timp)
    • Participarea in santier pentru control de autor si culegere de date
    • Isi insuseste si aplica noile reglementari tehnice in domeniu
    • Certifica calitatea proiectelor in legatura cu respectarea legislatiei in vigoare la data elaborarii proiectului
    • Sustine seful de departament in dezvoltare / comunicare
    • Răspunde adecvat solicitărilor clientilor

    Oferta (bonusuri, beneficii) Se ofera un pachet salarial atractiv, mediu de lucru placut, expunere internationala, al 13lea salariu, bonuri de masa, asigurare de viata, pachet extins de servicii medicale la o clinica privata. Numai candidatii selectati vor fi contactati.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (62)